100 zł na PO da 880 zł wygranej

fot: Andrzej Bęben/ARC

Najwięcej można wygrać typując zwycięstwo Platformy, z tym, że PO musi wygrać, by za każde postawione 100 zł kasa wypłaciła 880 złotych

fot: Andrzej Bęben/ARC

96,67 proc. graczy STS typuje Prawo i Sprawiedliwość jako zwycięzcę wyborów parlamentarnych, a bukmacherzy uważają, że frekwencja wyborcza wyniesie ok. 47,5 proc. i również w PiS widzą faworytów wyborów parlamentarnych. Oznacza to, że stawiając na wygraną PiS zarobi się grosze. Stawiając na PO - można zyskać niezłą sumkę.

A jak widzą zmagania "jedynek‟ w województwie śląskim? Jeśli się typy sprawdzą, to medycyna bierze górę nad polityką. W okręgu katowickim zdaniem bukmacherów, więcej głosów uzyska Marian Zembala (PO), niż Grzegorz Tobiszowski (PiS). W okręgu gliwickim natomiast, lepsze poparcie zdobędzie Borys Budka (PO) niż Wojciech Szarama (PiS).

Stawiając złotówkę na kandydata Zembalę można wygrać 15 gr. Kandydata na posła Tobiszowskiego szanse określa kurs: 4.15. Analitycy STS przewidują ponadto, że w okręgu gliwickim lepszy wynik uzyska B. Budka (PO) niż W. Szarama (PiS). Kursy wynoszą odpowiednio 1.57 i 2.10. Według bukmacherów większe poparcie zdobędzie Przemysław Wipler (kurs 1.50) z ugrupowania KORWiN niż Zbyszek Zaborowski (kurs 2.25) startujący z ramienia Zjednoczonej Lewicy w okręgu katowickim.

Faworytem bukmacherów jest PiS (kurs 1.01). Najwięcej można wygrać typując zwycięstwo Platformy, z tym, że PO musi wygrać, by za każde postawione 100 zł kasa wypłaciła 880 złotych.

Bukmacherzy wskazują również wyniki procentowe, jakie uzyskają poszczególne partie. Zdaniem specjalistów PiS osiągnie wynik nieco niższy niż 40 proc. głosów. W tym przypadku kurs na mniej niż 40 proc. wynosi 1.75, natomiast na wyższy niż 38% - 1.55. Podobnie obstawiają gracze - wynik niższy niż 42% dla PiS typuje 59 proc. klientów STS. Platforma Obywatelska, zdaniem bukmacherów, zdobędzie nieco mniej niż 24% głosów.

W opinii analityków STS frekwencja w wyborach parlamentarnych będzie wyższa niż 45,5 proc. (kurs 1.50), ale nieznacznie niższa niż 47,5 proc. (kurs 1.70). Gracze natomaist są przekonani, że frekwencja będzie bardzo wysoka (jak na polskiem zwyczaje). Aż 82 proc. z nich postawiło, że przekroczy 47,5 proc.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.