Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 736.45 USD (-0.28%)

Srebro

86.71 USD (-0.34%)

Ropa naftowa

105.18 USD (+0.83%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.17%)

Miedź

6.47 USD (-0.37%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 736.45 USD (-0.28%)

Srebro

86.71 USD (-0.34%)

Ropa naftowa

105.18 USD (+0.83%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.17%)

Miedź

6.47 USD (-0.37%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

Wypłaty 500+ możliwe jeszcze przed świętami

fot: Witold Gałązka/ARC

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że jego urząd przekazał gminom dodatkowe środki na wypłatę świadczenia 500+

fot: Witold Gałązka/ARC

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek poinformował, że jeszcze dzisiaj gminom z woj. śląskie zostaną przekazane dodatkowe środki przeznaczone na wypłatę świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi razem o 3,785 mln zł.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w oświadczeniu przesłanym we wtorek, 19 grudnia, poinformował, że jego urząd przekazał gminom dodatkowe środki potrzebne na wypłatę świadczenia 500+. „Zgodnie z zapotrzebowaniem, które po oszacowaniu niedoborów zgłosiło 51 ze 167 gmin województwa śląskiego, do wypłaty przekazano 3 mln 785 tys. zł. Wczoraj pieniądze te wpłynęły z Ministerstwa Finansów do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze dzisiaj trafią do samorządów, aby mogły zostać niezwłocznie wypłacone mieszkańcom.” - napisał wojewoda śląski.

Jarosław Wieczorek wyraził również przekonanie, że dzięki temu gminy wypłacą świadczenia jeszcze przed świętami. „Jestem przekonany, iż gminy, jak do tej pory, staną na wysokości zadania i poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej sprawnie rozdysponują środki na wypłatę świadczeń rodzinnych tak, aby rodziny mogły je otrzymać jeszcze przed zbliżającymi się świętami. Okres przedświąteczny to bowiem czas, w którym dodatkowe finanse są szczególnie potrzebne po to, by zapewnić rodzinom możliwość spokojnego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Jednocześnie chciałbym podziękować Samorządom województwa śląskiego i Pracownikom podległych im jednostek za dotychczasową sprawną i efektywną współpracę przy realizacji programu rządowego „Rodzina 500+”. A z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzę wszystkim Państwu, aby upłynęły one w atmosferze miłości, radości i pokoju. Niech będzie to czas tylko i wyłącznie poświęcony rodzinie i pielęgnowaniu rodzinnych wartości.” - można przeczytać w oświadczeniu wojewody.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą pożyczki z ARP dla JSW i Azotów

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o systemie instytucji rozwoju, której celem jest umożliwienie Agencji Rozwoju Przemysłu udzielania pożyczek przedsiębiorstwom górniczym i innym spółkom o istotnym znaczeniu dla gospodarki, w tym JSW i Azotom.

Na Bałtyku rozpoczęto instalację fundamentów turbin na farmie wiatrowej Baltica 2

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęto instalację monopali pod turbiny morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 - poinformowali w poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PGE i Orsted. Zainstalowanych zostanie 111 monopali - pod 107 turbin wiatrowych i cztery morskie stacje elektroenergetyczne.

Związkowcy chcieli oddać petycję w sprawie Zielonego Ładu, nikogo nie zastali. „Tak pracują wybrańcy narodu”

W poniedziałek, 11 maja, przedstawiciele związków zawodowych odwiedzili biura senatorów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcieli przekonać w ten sposób parlamentarzystów do poparcia prezydenckiego wniosku dotyczącego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu. - To referendum nie dotyczy tylko Śląska. Ono tak naprawdę dotyczy całej Polski, wszystkich Polaków, bo to, jak się ono zakończy, będzie miało wpływ na przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych wnuków - przekonywał w Katowicach Rafał Jedwabny, szef WZZ Sierpnia 80 w PGG.

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.