To już 30 dzień protestu głodowego w kopalni. Do szpitala trafił kolejny protestujący

Grupa pracowników kopalni Solino już 30 dzień prowadzi głodówkę rotacyjną. Domaga się od rządu przedstawienia strategii dla kompleksu energetycznego na Kujawach i zagospodarowania trzech złóż solnych: w Damasławku, Lubieniu Kujawskim i Łaniętach. 

fot: Orlen/Solino

Kopalnia Soli Solino

fot: Orlen/Solino

Grupa pracowników kopalni Solino już 30 dzień prowadzi głodówkę rotacyjną. Domaga się od rządu przedstawienia strategii dla kompleksu energetycznego na Kujawach i zagospodarowania trzech złóż solnych: w Damasławku, Lubieniu Kujawskim i Łaniętach. 

5 marca pracownicy "Solino" rozpoczęli protest głodowy. Związkowcy skierowali pisma do premiera Donalda Tuska  i ministra energii Miłosza Motyki, w których podkreślili, że ma miejsce degradacja zaplecza technologicznego i przemysłowego służącego do wydobywania soli do produkcji sody. Zaapelowali też o pilne działania i spotkanie.

Kopalnia soli to firma będąca największym producentem solanki w Polsce. W portfolio spółki znajduje się sól spożywcza wykorzystywana w gastronomii, produkty do zmiękczania wody czy wyroby stosowane w przemyśle i rolnictwie. 

Solino posiada dwie kopalnie soli w Górze i Moglinie. Ich zasoby pozwalają firmie być największym producentem solanki w Polsce. Kopalnia służy  także jako strategiczny i największy magazyn ropy naftowej i paliw w Polsce, który zapewnia bezpieczeństwo energetyczne całemu krajowi.

Solino należy do Grupy Orlen i odgrywa ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa energetycznego kraju, ponieważ posiada magazyny, gdzie przechowywana jest ropa oraz paliwa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Politechnika Śląska i GIG dołączają do ISAC SIG

Wiceminister Marian Zmarzły: bezpieczna transformacja wymaga odporności cyfrowej

Na wspólnym cyberpoligonie

Jarosław Zagórowski: Budujemy z Państwową Służbą Geologiczną i Wyższym Urzędem Górniczym wspólną tarczę dla surowców, ludzi i państwa.

Górnicy z kopalni Sobieski planują wejście na Mont Blanc. Trzymamy kciuki!

Przed nimi lodowiec, wysokość, zmienne warunki i jeden z najbardziej rozpoznawalnych szczytów Alp. Andrzej Witkowski, lider wyprawy i pracownik Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, wraz z Mateuszem Dolegą oraz Dawidem Siwkiem przygotowują się do wejścia na Mont Blanc. Mateusz, podobnie jak Andrzej, jest pracownikiem ZG Sobieski. Dawid pracuje w Spółce Usług Górniczych, ale jego codzienna praca również związana jest z jaworznicką kopalnią Sobieski.

Górnicza spółka wypłaci dywidendy w wysokości 1,5 zł za akcję. W sumie 300 mln zł!

300 mln zł zostanie przeznaczone na dywidendę dla akcjonariuszy - zdecydowało we wtorek Zwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź. Na jedną akcję dywidenda wyniesie 1,5 zł. Podczas ZWZ powołano również dziesięcioro członków, nowej, XII kadencji Rady Nadzorczej KGHM.