związki zawodowe

Lista artykułów

Górnictwo: przekażą petycję wojewodzie warmińsko-mazurskiemu

Górnicy protestujący na polsko-rosyjskim kolejowym przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo przeciw wwozowi węgla z Rosji, mają wręczyć wojewodzie warmińsko-mazurskiemu petycję skierowaną do premier Ewy Kopacz.

Protesty: śląscy górnicy zatrzymali pociągi

Grupa górników ze Śląska zablokowała w środę (24 września) pociągi z importowanym z Rosji węglem na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo w woj. warmińsko-mazurskim. Protestujący podkreślają, że to akcja obywatelskiego sprzeciwu wobec nadmiernego importu węgla z Rosji, a rosnący import rosyjskiego surowca jest jedną z głównych przyczyn dramatycznej sytuacji w polskim górnictwie - poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dąbrowska Solidarność.

Górnictwo: spór zbiorowy w Kompanii

Przedstawiciele 13 central związkowych, tworzących Międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjno-Strajkowy w Kompanii Węglowej podpisali się pod skierowanym do zarządu Kompanii dokumentem, w którym ogłosili przystąpienie do sporu zbiorowego z pracodawcą. Większość przyczyn sporu ma związek z przygotowanym przez zarząd planem naprawczym spółki

Górnictwo: będzie manifestacja w Warszawie

W dniu, w którym nowa premier - Ewa Kopacz wygłaszać będzie swoje expose, w Warszawie odbędzie się górnicza manifestacja – poinformowali w piątek (19 września) przedstawiciele Międzyzwiązkowego Sztabu Protestacyjno Strajkowego Kompanii Węglowej.

Argumenty związkowców z KW są irracjonalne

Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz uważa, że argumenty związkowców dotyczące zerwania rozmów na temat planu naprawczego Kompanii Węglowej są "irracjonalne". Jego zdaniem związki próbują wchodzić w kompetencje właścicielskie.W poniedziałek (15 września) zrzeszający 13 organizacji związkowych z KW sztab protestacyjno-strajkowy podał, że

Górnictwo: po manifestacji w Katowicach

Górnicy z sosnowieckiej kopalni Kazimierz-Juliusz, wspierani przez bliskich i związkowców z innych zakładów, manifestowali w środę (17 września) w Sosnowcu i Katowicach. Ta ostatnia czynna kopalnia w Zagłębiu Dąbrowskim ma zakończyć wydobycie na przełomie września i października.

Górnictwo: chcieli wejść do siedziby KHW

Kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników środowej (17 września) manifestacji górniczej w Katowicach po jej zakończeniu próbowała wejść do siedziby Katowickiego Holdingu Węglowego.

Górnictwo: w Sosnowcu rozpoczęła się manifestacja

Pracownicy kopalni Kazimierz-Juliusz wraz z innymi związkowcami wyruszyli w środę (17 września) rano na ulice Sosnowca. Ta ostatnia czynna kopalnia w Zagłębiu ma zakończyć wydobycie na przełomie września i października. Obawy wśród pracowników budzą głównie warunki, na jakich majązostać oni zatrudnieni w pozostałych kopalniach Katowickiego Holdingu