Emeryci dostają trzynastki,w Śląskiem 1,5 mld zł
Aż 1,2 miliona świadczeniobiorców w województwie śląskim otrzyma w tym roku dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, tzw. trzynastą emeryturę. Kwota tegorocznych trzynastek wypłaconych przez śląskie oddziały ZUS to prawie 1,5 mld zł. Dodatkowe świadczenie pieniężne przysługuje osobom uprawnionym m.in. do: emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej,