węgiel

Lista artykułów

Głównym tematem odprawy w Katowicach - dostępność węgla

- Krajowa dostępność węgla kamiennego - zarówno w kontekście możliwości jego zakupu, jak i przystępności cenowej - była głównym tematem poniedziałkowej odprawy z udziałem premiera i szefa MAP w Katowicach - wynika z informacji resortu aktywów państwowych. Wśród uczestników spotkania w katowickiej siedzibie Polskiej Grupy Górniczej - obok premiera Mateusza Morawieckiego i

Rząd pracuje nad dostępnością węgla i systemem rekompensat

- We wtorek na posiedzeniu rządu będziemy omawiać nowe rozwiązania, które będą służyć temu, by rekompensować wyższe ceny węgla bezpośrednio dla obywateli - zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że prace w tym zakresie są finalizowane. Podczas konferencji prasowej rzecznik rządu przypomniał, że w ostatnim czasie została przyjęta ustawa dotycząca

Górnicy zostali poproszeni o pracę ponadnormatywną, aby węgla nie zabrakło

- Górnicy zostali poproszeni o pracę ponadnormatywną, aby krajowego węgla, także energetycznego, nie zabrakło - powiedział premier Mateusz Morawicki podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na Śląsku. W piątek zarząd Polskiej Grupy Górniczej podpisał ze związkowcami porozumienie, zgodnie z którym załoga PGG otrzyma wypłaty wyrównujące różnice inflacyjne. W poniedziałek

Kopalnie zwiększają wydobycie, ale czy to zaspokoi zapotrzebowanie na węgiel?

Mimo że kopalnie polskie zwiększają wydobycie, zarówno na Śląsku, jak i na Lubelszczyźnie, węgla może być za mało - powiedział w poniedziałek, 18 lipca, premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że zlecił spółkom Skarbu Państwa zakup 4,5 mln t węgla do października, listopada. Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, w poniedziałek ma się odbyć na Śląsku odprawa

1587561571 masowiec twitter

Statki z węglem płyną do polskich portów

Ile statków z węglem płynie obecnie do Polski? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, zwłaszcza, jeśli opala tym surowcem swój dom. Sprawdził to portalmorski.pl. Według stanu wiedzy z niedzieli, 17 lipca, spodziewanych jest w portach polskich przybycie 12 statków z węglem z różnych stron świata. Część z nich już oczekuje na wejście i rozładunek. - W tym miesiącu rozładowywano

Główny problem to nie tylko cena węgla, ale też jego dostępność

- Szacujemy, że rok do roku koszt zakupu węgla z polskich kopalń w przeliczeniu na jednostkę energii może wzrosnąć ponad dwukrotnie - mówi Rzeczpospolitej Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej. Jak pisze w poniedziałek gazeta, że związki zawodowe chcą cen węgla rzędu tych, które mamy w portach ARA. Na pytanie, czy energetyka jest w stanie tyle płacić, prezes

Węgiel będzie miał pierwszeństwo w terminalach portowych

Niektórzy operatorzy terminali portowych będą zobligowani do zerwania umów z kontrahentami z różnych branż. Zwolnią miejsce na węgiel i zboże - planuje rząd - pisze w poniedziałek, 18 lipca, Puls Biznesu. Jeszcze niedawno pociągi czekały dobę na wjazd do trójmiejskich portów, stojąc na bocznicach itp. Branżowi specjaliści spotykali się, szukając rozwiązań pozwalających

Węgla w złożach dostatek

Państwowa Służba Geologiczna opublikowała „Bilans zasobów złóż kopalin w Polsce wg stanu na 31 grudnia 2021 r.”. Jak podkreśla dr Andrzej Głuszyński, zastępca dyrektora ds. służby geologicznej, szczegółowa wiedza o stanie zasobów i rozmieszczeniu udokumentowanych złóż kopalin jest ważna dla funkcjonowania przemysłu wydobywczego. – Wagę bilansowania zasobów złóż