trybuna górnicza

Lista artykułów

Media: w Trybunie Górniczej o deputatach, doktorantach z PGG i cenach węgla

Zbliża się czwartek, a z nim kolejne wydanie Trybuny Górniczej. W najnowszym numerze kontynuujemy temat deputatów węglowych. Wiele wskazuje, że już niebawem ustawa dotycząca rekompensat trafi do podpisu prezydenta. Ponadto w najnowszym numerze o studiach doktoranckich, które Główny Instytut Górnictwa zorganizował dla kadry inżynieryjno-technicznej Polskiej Grupy Górniczej.

Media: w Trybunie o deputatach i nie tylko

Zbliża się czwartek więc do rąk naszych Czytelników oddamy kolejny numer Trybuny Górniczej. W najbliższym wydaniu oczywiście nie mogło zabraknąć tematu rekompensaty za utracony deputat węglowy, która ma być wypłacona do końca roku. Ponadto w numerze znajdzie się relacja z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Wodzisławiu Śląskim. Głowa państwa w czasie spotkania z mieszkańcami

Media: w Trybunie Górniczej o kluczowej inwestycji

W najbliższy czwartek (21 września) kolejne wydanie Trybuny Górniczej, w którym dużo uwagi poświęcamy szybowi Grzegorz – kluczowej inwestycji spółki Tauron Wydobycie. W uroczystym przekazaniu terenu pod jego budowę uczestniczyli premier Beata Szydło oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zachęcamy to obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia oraz zapoznania się z informacjami

1505624787 05 skrzynkaarc k3 m

Górnictwo: WUG dobrze ocenia czarne skrzynki w kopalniach

Instalowane od trzech lat w kopalniach węgla i rud miedzi "czarne skrzynki", czyli niezależne rejestratory monitorujące panujące na dole warunki, spełniają swoje zadanie - oceniają przedstawiciele nadzoru górniczego. Urządzenia mają pracować w kopalniach przez kolejny rok - donosi we wtorek (19 września) Polska Agencja Prasowa w ślad za publikacją "Trybuna Górniczej" Po raz

1505308847 tg 37

Media: w Trybunie Górniczej o życiodajnym szybie

O szybie, który przedłuży życie kopalni Sobieski i zagwarantuje pracę mieszkańcom Jaworzna i okolic, przeczytać można w najnowszym numerze Trybuny Górniczej, który ukaże się w czwartek (14 września) w tekście pt. "Plac dla Grzegorza". Na pierwszej stronie "Trybuna Górnicza" piórem jej warszawskiego korespondenta wyjaśnia, jak niewyobrażalnie dużo przepłacał koncern Energa za

Media: w najnowszej Trybunie szeroka relacja z górniczych targów

W czwartek (31 sierpnia) kolejne wydanie Trybuny Górniczej, a w nim obszerna relacja z otwarcia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017. W uroczystości uczestniczyła m.in. premier Beata Szydło oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Ponadto opisujemy konferencję, która odbywała się pierwszego dnia Targów. Eksperci i

Media: Trybuna Górnicza na Targi

W najbliższy czwartek (24 sierpnia) kolejne wydanie Trybuny Górniczej. W głównej mierze będzie ono poświęcone zbliżającym się Międzynarodowym Targom Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017. Ponadto nie zabraknie aktualnych informacji na temat branży wydobywczej i energetyki oraz ciekawych rozmów. W nadchodzącym wydaniu TG znajdzie się mapa targów, która

Realna restrukturyzacja polskiego górnictwa

- Należy zwrócić uwagę priorytety rządu, w tym bezpieczeństwo energetyczne Polski, które efektywnie stymuluje dobre kierunki zmian. W świetle ostatnich wypowiedzi wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego, kluczowymi zagadnieniami są czyste technologie węglowe oraz promocja innowacyjnych rozwiązań, których celem jest zmniejszenie zanieczyszczeń środowiskowych - mówi Grzegorz