trybuna górnicza

Lista artykułów

W mediach: w nowej TG o węglu w Parlamencie Europejskim

W czwartek, 13 września, do rąk naszych Czytelników oddamy najnowszy numer Trybuny Górniczej. Przede wszystkim zachęcamy do przeczytania relacji ze Strasburga, gdzie w siedzibie Parlamentu Europejskiego otwarto wystawę BE CO@L, która ma promować węgiel. Jej inicjatorem była eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska, która wraz z prezesem Polskiej Grupy Górniczej Tomaszem Rogalą otworzyła

1536150597 tg 36 arc

W mediach: w TG o rocznicy porozumienia i Forum w Krynicy

W czwartek, 6 września, do rąk Czytelników oddamy nowy numer Trybuny Górniczej, a w nim m.in. relacje z obchodów rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego, w których uczestniczył premier Mateusz Morawiecki oraz z Forum Ekonomicznego w Krynicy, gdzie w czasie sesji zorganizowanej przez Polską Grupę Górniczą padło wiele słów na temat polskiej energetyki i roli węgla.

1535548267 tg 35

Media: Trybuna Górnicza o wizycie polskich górników w Australii

- Wizyta pokazała, że dla strony australijskiej jesteśmy partnerami. Tak my, jak i oni, budujemy gospodarkę w oparciu o węgiel i nie zamierzamy z niego rezygnować. Zaproszono nas do współpracy. Dobrze się stało, że w delegacji uczestniczyli przedstawiciele polskich spółek i świata nauki. Ta wizyta to było budowanie rynku dla polskiego przemysłu - powiedział wiceminister Grzegorz

W mediach: które gminy są najbogatsze i komu to zawdzięczają?

Nie od dziś wiadomo, że gminy, na terenie których działają kopalnie należą do najbogatszych w Polsce. W czołówce są Kleszczów i Rząśnia, które mają na swoich terenach odkrywki węgla brunatnego, a najbogatszym miastem powiatowym są Polkowice, które rozwój zawdzięczają wydobyciu miedzi. Jak samorządowcy oceniają dobrobyt, który dają kopalnie? Odpowiedź na to pytanie

W mediach: Trybuna Górnicza z dodatkiem specjalnym

Bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem dla górnictwa i energetyki w zeszłym tygodniu była konferencja Społeczny PRE-COP24 zorganizowana w Katowicach przez największe centrale związkowe. Temat ten zdominował zatem niemal zupełnie najnowszy numer Trybuny Górniczej, który w czwartek, 16 sierpnia trafił do czytelników. Aż 4 strony naszego tygodnika przeznaczyliśmy na specjalny

1533738063 tg32 strona tyt wg

W mediach: Trybuna Górnicza na Społeczny PRE_COP24

- Nie pozwolimy, aby kolejny raz wprowadzano transformację górnictwa w oparciu o fatalnie odgórnie planowane programy, bez uwzględnienia czynnika ludzkiego - mówi Dariusz Potyrała w rozmowie, którą publikuje najnowsza "Trybuna Górnicza". Numer tygodnika ukaże się w czwartek, 9 sierpnia - w dniu rozpoczęcia w Katowicach bardzo ważnej konferencji, zorganizowanej przed grudniowym

W mediach: wyniki PGG, wywiady i pyton w nowej Trybunie Górniczej

W czwartek, 2 sierpnia do czytelników trafi kolejny numer Trybuny Górniczej. Wydarzeniem, które zdominowało miniony tydzień, a tym samym najnowsze wydanie naszego tygodnika była konferencja wynikowa Polskiej Grupy Górniczej. - Z wielką satysfakcją oceniam to półrocze. Mieliśmy pewne zamierzenia, które zostały przekroczone, zwłaszcza w obszarze poczynionych inwestycji - mówił

W mediach: w Trybunie o drugim życiu Krupińskiego

W czwartek, 26 lipca do rąk czytelników trafi kolejny numer Trybuny Górniczej. Przedstawiamy w nim m.in. szczegóły programu rewitalizacji terenów zamkniętej kopalni Krupiński, przedstawionego przez Jastrzębską Spółkę Węglową. W Suszcu mają powstać m.in.: fabryka ogniw wodorowych, zakład produkcji włókien węglowych oraz elektrownia szczytowo-pompowa. Efektem programu będą