Wsparcie dla lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która pracuje nad 13 inwestycjami zgłoszonymi do programu Kolej Plus, zakładającego wsparcie państwa dla lokalnej i regionalnej infrastruktury kolejowej, dostała mieszczącą się w budżecie ofertę na wykonanie tzw. wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. To część działań związanych z II etapem rządowego programu Kolej Plus.