transport

Lista artykułów

Zaslepka

Żory: chcą wprowadzić bezpłatną komunikację miejską

Być może już w drugiej połowie roku mieszkańcy Żor (Śląskie) będą jeździć autobusami za darmo. Bezpłatną komunikację w mieście postanowiły wprowadzić lokalne władze, tłumacząc to względami społecznymi i ekologicznymi. W czwartek poinformowały o swoich planach.Z analiz żorskiego magistratu wynika, że liczba pasażerów miejskich autobusów w ostatnich latach

Śląskie: umowy na rewitalizację ponad 180 km torów

Umowy na odnowienie ponad 180 km torów kolejowych w północnej części woj. śląskiego podpisała w poniedziałek (25 marca) w Częstochowie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Chodzi o odcinki Częstochowa - Fosowskie oraz Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Jaworzno Szczakowa.Pierwszy z nich po remoncie pozwoli na odtworzenie najszybszego połączenia kolejowego między

Katowice: od 2 kwietnia wyższe stawki za parkowanie

Nowe, wyższe stawki za parkowanie w centrum Katowic wejdą w życie 2 kwietnia - podały w poniedziałek (25 marca) służby prasowe magistratu. Za pierwszą rozpoczętą godzinę kierowcy zapłacą 2 zł, o 50 gr więcej więcej niż dotychczas.O podniesieniu stawek w strefach płatnego parkowania zdecydowali na początku marca miejscy radni. Uznali, że opłaty za parkowanie nie były

Transport: Koleje Śląskie szykują się do wtorkowego strajku

Zastępcza komunikacja autobusowa, honorowanie biletów innych przewoźników kolejowych, informatorzy na dworcach oraz wydłużone godziny pracy infolinii - tak skutki zapowiedzianego na wtorek strajku generalnego w woj. śląskim chcą łagodzić Koleje Śląskie.O zakończeniu przygotowań związanych z zapewnieniem obsługi pasażerskiej w trakcie strajku organizowanego przez

Katowice: tramwaj Kompanii Węglowej (GALERIA)

Katowice:Mieszkańcy Katowic w tym tygodniu mogli po raz pierwszy zobaczyć na torach tramwaj Kompanii Węglowej. Pojazd z grafikami przedstawiającymi węgiel, wieże szybowe oraz logo spółki przemioeszcza się się na liniach 16 i 46.Kompaijny tramwaj to citadis, zwany także popularnie Karlikiem. najnowszy tabor na Górnym Śląsku. Najważniejszą ich zaletą jest

Transport: A4 na odcinku Gliwice-Katowice wolna od opłat

Minister transportu Sławomir Nowak zapewnił, że na odcinku autostrady A4 Gliwice-Katowice nie zostaną wprowadzone opłaty dla samochodów osobowych. Swoją deklaracje zamieścił na portalu Twitter, gdzie napisał- „No to jeszcze raz: NIE PLANUJEMY ODPŁATNOŚCI ZA SAM. OSOBOWE NA A4 GLIWICE-KATOWICE. POzdrawiam Śląsk i Ślązaków: (zachowana oryginalna

KZK GOP: mniejsza kara za Śląską Kartę Usług Publicznych

Z ponad 5,3 mln zł do niespełna 700 tys. zł zmniejszył karę naliczoną firmie Asseco Poland organizator komunikacji miejskiej w aglomeracji katowickiej - KZK GOP. Kara wynika z opóźnienia przy wdrażaniu projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych.Karta ma łączyć w sobie m.in. bilet komunikacji miejskiej, nośnik podpisu elektronicznego oraz tzw. e-portmonetkę, umożliwiającą

Katowice: od soboty więcej autobusów przy dworcu kolejowym

Autobusy pięciu kolejnych linii autobusowych od soboty (16 marca) będą stawać na podziemnym przystanek pod katowickim dworcem kolejowym. Od jego otwarcia na początku lutego podjeżdżały tam pojazdy dwunastu linii.O zwiększeniu liczby wjeżdżających na dworzec autobusów poinformowała we wtorek (12 marca) rzeczniczka organizującego komunikację w aglomeracji katowickiej