tauron

Lista artykułów

1547738009 tauron nowy blok 910mw tauron 1

Przychody Grupy wyższe prawie o 20 procent

Zysk netto Grupy Tauron w I półroczu 2019 r. wyniósł 666,9 mln zł wobec 568,4 mln zł zysku przed rokiem, a EBITDA była na poziomie porównywalnym z zeszłorocznym i wyniosła 2,2 mld zł - podała spółka w raporcie półrocznym. Zysk netto, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 666,1 mln zł wobec 567 mln zł zysku przed rokiem. Zysk operacyjny grupy Tauron

Wielkie serce Taurona

- Czy to Mikołaj się pospieszył i przywiózł nam prezenty? – pytały zdziwione dzieciaki. - Nie, do Mikołaja trzeba jeszcze poczekać. A teraz wyjątkowe podarunki podesłał nam Tauron – tłumaczyła Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach. Wtorek, 24 września, był dla wychowanków Domu Aniołów Stróżów

1569249560 startupy tauron

Tauron znów szuka startupów w programie KPT ScaleUP

Zastosowanie internetu rzeczy w smart city i przemyśle 4.0, nowoczesna obsługa klienta czy rozwijanie inteligentnej energetyki domowej - to obszary, w których Tauron szuka chętne do współpracy startupy w trwającym do 21 października naborze do programu KPT ScaleUP. To już kolejne zaangażowanie Tauronu w poszukiwania współpracy z młodymi firmami, pod kątem znajdowania i wdrażania

Zmiany w zarządzie Taurona, odwołano wiceprezesa

W sobotę, 21 września, doszło do zmiany w zarządzie spółki Tauron Polska Energia. Rada nadzorcza odwołała ze stanowiska wiceprezesa ds. klienta i wsparcia korporacyjnego Kamila Kamińskiego - poinformowała spółka w raporcie bieżącym.  Kamil Kamiński był w zarządzie Tauron Polska Energia od 8 grudnia 2015 r. Nadzorował pracę obszarów zarządzania korporacyjnego, zasobów

1568955603 dzien energetyka tauron

Medale i odznaki dla energetyków z Taurona

Niemal 100 najbardziej zasłużonych energetyków Grupy Tauron zostało uhonorowanych państwowymi odznaczeniami w trakcie uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 19 września, Akademii Muzycznej w Katowicach - poinformowały portal netTG.pl służby prasowe spólki. Uroczystość uświetnili swoją obecnością marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz minister energii Krzysztof

1537432222 wyburzanie chlodni lagisza tauron

Zakończyła się rozbiórka wysadzonych chłodni w elektrowni

Jak poinformowali przedstawiciele Taurona, na terenie Elektrowni Łagisza zakończyła się rozbiórka chłodni kominowych, które pracowały od lat sześćdziesiątych XX w. Dwie chłodnie zostały wysadzone w marcu i maju br. Łącznie usunięto 4000 metrów sześciennych zbrojonego betonu. Jak argumentują przedstawiciele Taurona obiekty były przestarzałe i nie można z nich było dłużej

Spółka energetyczna zwiększa pewność i niezawodność dostaw

Spółka Tauron Dystrybucja uruchomiła w Obornikach Śląskich pierwszą w Polsce stację energetyczną, wyposażoną w pełni cyfrową komunikację. Cyfrowe jest sterowanie, pomiary i diagnostyka, co podniesie pewność i niezawodność dostaw - podkreśla Tauron. Stacja powstała w wyniku modernizacji rozdzielni 110 kV w stacji elektroenergetycznej Oborniki Śląskie na Dolnym Śląsku.

Zaslepka

Na giełdzie w Warszawie mocno w górę KGHM i Tauron

W piątek, 13 września, na warszawskim parkiecie główne indeksy zwyżkowały. W gronie blue chipów najsilniej poszły w górę KGHM, Tauron i LPP. Na piątkowym zamknięciu WIG20 zyskał 0,5 proc. do 2.200,95 pkt., WIG zwyżkował 0,5 proc. do 58.144,64 pkt., mWIG40 poszedł w górę o 0,1 proc. do 3.798,73 pkt., a sWIG80 wzrósł 0,2 proc. do 11.589,85 pkt. Obroty na GPW wyniosły 595 mln