tauron

Lista artykułów

PKW: rada wybrała nowego prezesa

Kazimierz Grzechnik został nowym prezesem Południowego Koncernu Węglowego. Rada nadzorcza spółki wybrała go na to stanowisko podczas posiedzenia w poniedziałek 2 kwietnia.Kazimierz Grzechnik jest dyrektorem kopalni Brzeszcze. Urodził się w 1962 roku. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w

PKW: dwóch kandydatów na stanowisko prezesa

Dwie osoby złożyły aplikacje w trwającym postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowisko prezesa zarządu Południowego Koncernu Węglowego – dowiedział się nieoficjalnie portal górniczy nettg.pl.Termin otwarcia kopert ze zgłoszeniami upłynął w poniedziałek 26 marca.Trzy dni wcześniej – w piątek 23 marca upłynął z kolei termin składania aplikacji na wakujące

Tauron: wydobycie prowadzone jest planowo

Tauron jest zadowolony z wydobycia węgla w pierwszych miesiącach tego roku - poinformował Krzysztof Zawadzki, wiceprezes spółki.- Pierwsze dwa miesiące są obiecujące pod względem wydobycia. Są zgodne z planem, może nawet z lekką nadwyżką. Problemy, które mieliśmy w ubiegłym roku się skończyły w połowie grudnia 2011 roku - powiedział na konferencji Zawadzki.W

Tauron: 1,2 mld zł zysku w 2011 r.

20,8 mld zł - takie przychody w ubiegłym roku zanotowała Grupa Tauron. Po doprowadzeniu do porównywalności przychody wyniosłyby około 16,4 mld zł, co oznacza wzrost o 6,3 proc. w stosunku do 2010 r., w którym Grupa wypracowała ponad 15,4 mld zł. - dowiedział się portal górniczy nettg.pl.z informacji przekazanych przez spółkę. Zysk netto spółki w

Tauron: 368 ml zł na dywidendy - po 15 gr na akcję

Rada Nadzorcza Tauron Polska Energia pozytywnie oceniła przedstawioną przez zarząd rekomendację w przedmiocie wypłaty dywidendy w wysokości 368 035 372,74 zł z zysku netto osiągniętego w roku obrotowym 2011 przypadającego na rzecz akcjonariuszy spółki, podała spółka w komunikacie.

Tauron: zarząd rekomenduje wypłatę dywidendy

Zarząd Tauron Polska Energia rekomenduje akcjonariuszom spółki dywidendy - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez koncern. Jej wysokość ma wynieść 368,04 mln zł z zysku netto osiągniętego w roku obrotowym 2011 przypadającego na rzecz akcjonariuszy."Jednocześnie zarząd wskazuje, iż niniejsza rekomendacja będzie przedmiotem oceny

Katowice: spojrzenie na przyszłość energetyki

Ochrona środowiska w energetyce, to główny temat rozpoczętej dziś w Katowicach dwudniowej VII Konferencji Naukowo-Technicznej, która zgromadziła nie tylko prominentnych przedstawicieli kadry menedżerskiej polskich elektrowni, ale i świata nauki oraz polityków i reprezentantów władz województwa śląskiego. Organizatorem konferencji jest raciborska

Katowice: energetyka i ochrona środowiska tematem konferencji

W katowickim Park Hotel Diament, w dniach 23-24 lutego odbędzie się VII Konferencja Naukowo-Techniczna „Ochrona środowiska w energetyce 2012".- Jej celem jest omówienie aktualnej polityki ekologicznej dla branży energetycznej, dyskusja nad odbudową mocy sektora wytwórczego w aspekcie bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska naturalnego, dyskusja nad