tauron

Lista artykułów

Energetyka: 1,4 miliarda złotych zysku miał Tauron w 2017 roku

Tauron opublikował we wtorek wieczorem, 13 marca, wyniki finansowe za 2017 r. Zysk netto wyniósł 1,4 mld zł, co oznacza 274 proc. wzrost w stosunku do wcześniejszego okresu - wynika z komunikatu spółki. Przychody grupy Tauron wyniosły 17,4 mld zł. Zysk operacyjny EBITDA (przed odliczeniem podatków i oprocentowania zaciągniętych kredytów oraz amortyzacji) zwiększył się o 6,2 proc.

Tauron: dni otwartych drzwi dla potencjalnych kontrahentów

Drugą edycję "dni otwartych drzwi" dla potencjalnych kontrahentów organizuje grupa Tauron. Spotkania dla potencjalnych wykonawców, dostawców i producentów mają ułatwiać im współpracę ze spółkami koncernu m.in. przy przygotowywanych przez nie inwestycjach. Jak podała we wtorkowej, 6 marca, informacji grupa Tauron, konferencje organizowane podczas ubiegłorocznych dni otwartych przez

1482818079 huta krakow arcelormittal poland

ArcelorMittal: prąd i ciepło z gazów hutniczych

Wykorzystanie gazów hutniczych do wytwarzania energii to główne założenie modernizacji trwającej w elektrociepłowni TAMEH w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland. Inwestycja przekraczająca 300 mln zł to wspólny projekt grupy ArcelorMittal i spółki TAURON Polska Energia SA.  Dwa kotły, które zostały zaprojektowane w Danii, będą opalane jedynie gazami wielkopiecowym,

Energetyka: Tauron wstępnie raportuje, znaczny wzrost zysku

Blisko 1,4 mld zł zysku netto wypracowała w 2017 r. Tauron Polska Energia – wynika z szacunkowych danych, które spółka przedstawiła we wtorek, 13 lutego. Jest to wzrost o 275 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Wówczas koncern wypracował 370 mln zł zysku. W minionym roku przychody Taurona ze sprzedaży wyniosły ponad 17,4 mld zł, a EBITDA ponad 3,5 mld zł. W ub.r. spółka wydobyła

Górnictwo: węgiel z PGG dla Taurona

W czwartek, 18 stycznia, Polska Grupa Górnicza i Tauron Polska Energia podpisały umowę na dostawy węgla – poinformował koncern energetyczny w raporcie bieżącym. „Przedmiotem Umowy jest zakup węgla energetycznego na potrzeby produkcyjne jednostek wytwórczych należących do Grupy Tauron. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony „ - czytamy w raporcie.   Szacowana wartość

PGNiG, PGG, JSW i Tauron będą wydobywać metan z pokładów węgla

Program Geo-Metan przewiduje wydobywanie metanu, jeszcze zanim rozpocznie się fedrowanie węgla. W efekcie ma się zwiększyć wydobycie gazu ziemnego, a praca górników ma być bezpieczniejsza. W czwartek, 11 stycznia, prezesi Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Polskiej Grupy Górniczej, Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Tauronu podpisali w tej sprawie list intencyjny. O tym,

Deputaty: Tauron Wydobycie analizuje wypłatę rekompensat za utracony węgiel

Spółka Tauron Wydobycie, w której część osób wnioskujących o 10-tysięczne rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla nie spełnia ustawowych kryteriów ich otrzymania, rozpatruje różne warianty rozwiązania problemu - w tym ewentualną wypłatę świadczenia z własnych środków. Przedstawiciele spółki zastrzegają jednak, że w tej sprawie nie zapadły dotąd żadne

Tauron: pilotażowa mikrosieć w ramach umowy z NCBR

Tauron zbuduje pilotażową instalację mikrosieci zdolnej do samodzielnego pokrywania własnego zapotrzebowania na energię elektryczną. To jeden z projektów grupy dofinansowanych przez NCBR w ramach Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. Jak wyjaśnił w środowym komunikacie Tauron, chodzi o rozwiązania interesujące szczególnie dla zagrożonych utratą zasilania regionów