szkoła eksploatacji podziemnej

Lista artykułów

Uczestnicy SEP zobaczą kopalniane podziemia

  Już w najbliższy poniedziałek, 24 lutego w Krakowie startuje XXIX Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Wydarzenie to, oprócz wielu merytorycznych dyskusji, zawsze oferuje uczestnikom możliwość wzięcia udziału w ciekawych wycieczkach i wyjazdach. Nie inaczej jest i w tym roku. Uczestnicy tegorocznej SEP będą mieli możliwość wzięcia udziału w dwóch wycieczkach technicznych

SEP XXIX: 29 lat doświadczeń w górnictwie

Szkoła Eksploatacji Podziemnej startowała w szczególnym czasie. Zmienił się ustrój, warunki rynkowe, górnictwo stało przed nowymi wyzwaniami. Nic więc dziwnego, że sesję rozpoczynał wykład o zasadach kształtowania cen węgla, a w trakcie sesji uczestnicy rozmawiali o gospodarce złożami w warunkach rynkowych, czy czynnikach wpływających na kształtowanie cen węgla. Dla

Górnictwo: JSW chce wzmocnić swoją pozycję

Jastrzębska Spółka Węglowa na drodze realizacji rosnących wymagań i standardów produkcyjnych w górnictwie w perspektywie do roku 2030 - o tym mówił podczas Szkoły Eksploatacji Podziemnej Artur Dyczko, wiceprezes JSW. Podkreślił, że spółka ściga się z czasem. - Najważniejsze to nie dać się wyprzedzić rynkowi. Nasz rynek kształtuje świat. Obecnie jesteśmy głównym