śląsk

Lista artykułów

Śląsk: wojewoda o programie 500 plus

- Prawo i Sprawiedliwość dotrzymało słowa i dziś, 1 kwietnia, rusza program 500 plus – podkreślił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 1 kwietnia w Katowicach, z okazji inauguracji wspomnianego programu.- Najważniejsze jest, aby mieszkańcy naszego regionu otrzymali konkretną pomoc informacyjną. Przez najbliższe trzy miesiące

Śląskie: zmodernizują infrastrukturę zbiornika Przeczyce

Kosztem ponad 15,6 mln zł infrastruktura hydrologiczna zbiornika wodnego Przeczyce k. Siewierza (Śląskie) będzie zmodernizowana. Remont - pierwszy tak poważny od ponad pół wieku - spowoduje czasowe obniżenie poziomu wody w zalewie, co latem odczują wędkarze, wodniacy i plażowicze.Zajmujący powierzchnię bliską 5 km kw. przeczycki zalew zabezpiecza przed powodziami tereny

Ekologia: WFOŚiGW wesprze gminne inwestycje

Ponad stu przedstawicieli samorządów województwa śląskiego wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i poświęconym planowanym przez gminy inwestycjom ekologicznym. Samorządy liczą na pomoc WFOŚiGW w ich finansowaniu.- W ostatniej perspektywie finansowej udało się nam rozdysponować ponad

Tramwaje Śląskie: konieczne są trzy nowe połączenia

Budowę trzech nowych połączeń postuluje w ramach planów rozwojowych po 2020 r. samorządowa spółka Tramwaje Śląskie. Specjaliści uważają, że powinny powstać nowe linie Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec - Katowice oraz Chorzów - Siemianowice Śląskie.O koncepcjach tych mówił w czwartek podczas konferencji "Tramwaj - sprawny, efektywny

Drogi: wkrótce przetarg na projekt budowlany DTŚ Katowice-Jaworzno

W ciągu kilku dni ogłoszony ma zostać przetarg na projekt budowlany wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej z Katowic do Jaworzna. Jego pełna dokumentacja powinna być gotowa w połowie 2017 r., wtedy będzie można starać się o zgodę na budowę.Wschodni odcinek DTŚ między Katowicami a Jaworznem przewidziano do finansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020,

Katowice: eksperci będą rozmawiać o kontrakcie dla Śląska

W środę (9 marca) w gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się inauguracyjne posiedzenie zespołu problemowego ds. opracowania Kontraktu dla Śląska - poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dąbrowska Solidarność. Celem zespołu jest stworzenie koncepcji wszechstronnego programu rozwoju regionu. W posiedzeniu wezmą udział reprezentanci prezydium

Samorządy: powstanie strategia dla Białego Śląska

18 samorządów z północnej części Górnego Śląska, określanej mianem Białego Śląska, będzie miało wspólną strategię rozwoju na lata 2015-22. Dokument, który będzie gotowy do połowy września ma ułatwić gminom staranie się o środki europejskie i budowę innowacyjnej gospodarki.Gminy północnej części woj. śląskiego, które przed

Śląsk: gotowa internetowa Regionalna Sieć Szkieletowa

Całą liczącą 462 km Śląską Regionalną Sieć Szkieletową przekazano już zewnętrznemu operatorowi. W czwartek (3 marca) władze woj. śląskiego podsumowały projekt budowy szerokopasmowej infrastruktury internetowej mający wypełniać wcześniejsze luki w takich instalacjach w regionie.Podczas czwartkowej konferencji w Katowicach przedstawiciele woj. śląskiego oraz