samorządy

Lista artykułów

MRR: będą dodatkowe pieniądze dla samorządów

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przygotowało dodatkowe konkursy dla samorządów, których celem jest przygotowanie ich do ubiegania się o unijne pieniądze na lata 2014-2020 - powiedział w środę 18 lipca wiceminister Paweł Orłowski. Na razie do wzięcia jest ok. 50 mln zł.

Inwestycje: samorządy nie mają pieniędzy

Gminy, miasta i powiaty przewidują, że do 2015 r. wydatki na inwestycje spadną o 57 proc. Wyschnie ważne źródło kontraktów dla firm.

Łupkowy: samorządy oczekują bezpiecznego wydobycia

Samorządy wojewódzkie oczekują, że eksploatacja gazu łupkowego będzie przebiegała pod stałą kontrolą, przy użyciu najlepszych technologii i przyczyni się do rozwoju lokalnego - brzmi przyjęte w środę (30 maja) stanowisko zarządu Związku Województw RP.Dokument przyjęto w środę na konferencji nt. szans, zagrożeń i oczekiwań związanych z gazem łupkowym w

Śląskie: więcej pieniędzy na lokalne lotniska

W kolejnych latach samorząd woj. śląskiego przeznaczy większe niż dotąd środki na rozwój infrastruktury związanej z lokalnymi lotniskami w regionie - zadeklarował w środę 18 kwietnia marszałek województwa Adam Matusiewicz.W tym roku w konkursie pod nazwą "Lotniska lokalne 2012" zarząd województwa zapewnił na ten cel milion złotych.

USA: marszałkowie poznają dobre i złe strony gazu łupkowego

Marszałkowie pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, lubelskiego i mazowieckiego jadą do USA, by zapoznać się z problemami dotyczącymi wydobycia gazu łupkowego. Wyjazd organizuje Departament Stanu USA.W niedzielę do Stanów Zjednoczonych na koszt i zaproszenie separtamentu stanu USA jadą: marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik,

Energia: samorządy tworzą grupę, chcą niższych opłat

Kilka samorządów z Podkarpacia, m.in. Nowej Dęby, Gorzyc, Grębowa i Tarnobrzega, planuje stworzyć grupę energetyczną. W ten sposób chcą wspólnie wynegocjować od koncernów jak największe upusty na dostawę energii do gmin.Inicjatorem powstanie grupy jest prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz. Jego zdaniem grupie samorządów będzie łatwiej negocjować

Śląskie: konkurs na tzw. przestrzeń publiczną

W zmodyfikowanej formule odbędzie się w tym roku konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną woj. śląskiego. Nagradzane w nim są wzorowe przestrzenie i obiekty użyteczności publicznej oraz ich rewitalizacje. W obecnej, 13. edycji, zmieniono konkursowe kategorie.Biuro prasowe współorganizującego konkurs Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, w tym roku zostanie

Uszko marek wiceprezes MD

Konferencja: górnictwo a samorządy, czyli relacje sensowne

Stosunki między górnictwem i samorządami są grą, która musi być prowadzona według dobrych reguł, zatem w której nie może być szulerów. I to państwo powinno być arbitrem, strzegącym czystych reguł w tej grze.   Taki pogląd w trakcie dzisiejszej konferencji Górnictwo 2011 w Katowicach przedstawił prof. Andrzej Barczak z Uniwersytetu