restrukturyzacja

Lista artykułów

Górnictwo: resort energii o restrukturyzacji i PGG

Na stronie internetowej Ministerstwa Energii we wtorek (4 października) pojawił się komunikat, w którym resort wyjaśnia jak przebiega proces restrukturyzacji sektora górnictwa węgla kamiennego. Zaznaczono, że jest on prowadzony dwutorowo, a działania zostały zaplanowane w perspektywie długofalowej. Resort poinformował także o działaniach prowadzonych przez Polską Grupę Górniczą i zapewnił, że pozostają one w zgodzie z biznesplanem.

Górnictwo: w sobotę ruch Jas-Mos trafi do SRK

W czwartek (29 września) Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki Restrukturyzacji Kopalń podjęło uchwałę wyrażającą zgodę na nieodpłatne nabycie od Jastrzębskiej Spółki Węglowej ruchu Jas-Mos kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie. Zawarcie umowy notarialnej zaplanowane jest na sobotę (1 października) - poinformowała SRK portal górniczy

Górnictwo: posłowie PiS kontrargumentują zarzuty posłów PO

Śląscy parlamentarzyści PiS skontrowali na schodach przed siedzibą Polskiej Grupy Górniczej tezy posłów z PO, którzy również w czwartek (15 września) w Katowicach wypowiedzieli się krytycznie o reformowaniu górnictwa węgla kamiennego przez rząd pod przewodnictwem Beaty Szydło. Rząd PiS z dużą odpowiedzialnością podszedł do górnictwa, dziś mamy środki na restrukturyzację (...). Niestety, trzeba powiedzieć, że audyty przeprowadzone w spółkach węglowych (...) pokazują co zostało po rządach PO i PSL

Górnictwo: wicepremier Morawiecki o restrukturyzacji branży

W środę (14 września) wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki gościł na Śląsku w związku z podpisaniem "Porozumienia na rzecz zintegrowanej polityki rozwoju województwa śląskiego". Podczas spotkania z dziennikarzami ocenił, że region zyskał bardzo wartościowy program gospodarczy, którego elementy mogą zostać przeniesione do "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

Górnictwo: Sejm za 7-miliardowym limitem wsparcia na restrukturyzację

Górny limit wydatków budżetowych na restrukturyzację górnictwa wynosić ma 7 mld zł. Tak zakłada uchwalona w środę przez Sejm nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na osłony dla odchodzących z pracy górników.Za uchwaleniem ustawy głosowało 258 posłów, przeciw 142, a

Sejm: komisja za utrzymaniem 7-miliardowego limitu wydatków na górnictwo

Sejmowa komisja ds. energii i Skarbu Państwa odrzuciła we wtorek (13 września) poprawki do projektu nowelizacji ustawy górniczej, zmierzające do ograniczenia limitu środków na restrukturyzację górnictwa z 7 mld zł do 4 mld zł oraz do przekazania zadań Kompanii Węglowej innej spółce.

Telewizja: o górnictwie w przy owalnym stole

„Optyka polityka", to cykliczny program publicystyczny emitowany przez TVP Katowice. Wydanie z wtorku (6 września) poświęcone było, między innymi, górnictwu węgla kamiennego i reformowaniu branży.

Górnictwo: na restrukturyzację trzeba do końca 2022 r. 7 mld złotych

Zakładana w projekcie nowelizacji ustawy górniczej kwota 7 mld zł ma zabezpieczyć wydatki związane z restrukturyzacją górnictwa do końca 2022 roku. Chodzi przede wszystkim o finansowanie urlopów górniczych dla odchodzących z pracy górników - wyjaśnił minister energii Krzysztof Tchórzewski. Szef resortu energii poinformował, że założony program restrukturyzacyjny, w którym zapisano kwotę 3 mld zł rozłożoną do 2018 roku, nie zabezpieczył możliwości pełnej restrukturyzacji górnictwa węgla kamienneg