restrukturyzacja

Lista artykułów

W węglu kamiennym odbiliśmy się od głębokiego dna

- Generalnie w całym polskim górnictwie, a to nie tylko węgiel kamienny, ale też brunatny, siarka, cynk, ołów, miedź, sól, a wydobywamy też srebro, złoto, ropę, gaz oraz mamy ogromne złoża kruszyw i wody termalne - bardzo wiele spraw udało się pchnąć do przodu, branża zdecydowanie rozwija się. Pracę Ministerstwa Energii oceniam pozytywnie, a ten wielki plus powinien być

KPRM: przeprowadziliśmy efektywną restrukturyzację górnictwa

Przez ostatnie dwa lata przeprowadziliśmy efektywną restrukturyzację górnictwa – podkreśla Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, podsumowując pierwsze dwa lata rządu Prawa i Sprawiedliwości. W opublikowanym na twitterze KPRM komunikacie czytamy m.in., że powołanie Polskiej Grupy Górniczej pozwoliło znacząco zmniejszyć dług sektora, a wszystkie spółki górnicze poprawiają swoje

Węglowy remanent (V): modele restrukturyzacji górnictwa

Czy w Unii obowiązuje jednolity model restrukturyzacji przemysłu węglowego? – zastanawia się nad tym Witold Gałązka, dziennikarz Trybuny Górniczej oraz portalu nettg.pl. I odpowiada, że tak – przynajmniej teoretycznie. Przypomina, że unijna polityka wolnej konkurencji gospodarczej zaciążyła nad górnictwem już w 2002 roku. Wtedy restrukturyzację branży zaczęto utożsamiać z

Górnictwo: dodatni wynik na koniec roku celem PGG

Polska Grupa Górnicza (PGG) po okresie wielomilionowych strat obecny rok ma zamknąć dodatnim wynikiem. Kluczowa dla spółki jest teraz odbudowa zdolności produkcyjnych poprzez uruchomienie nowych ścian wydobywczych - mówili w środę w Sejmie przedstawiciele PGG i resortu energii. - Branża górnicza zaczyna być wreszcie postrzegana jako zyskowna - powiedział wiceminister energii

Górnictwo: miasta szybko pozbawiane kopalń są wydmuszkami

- Miasta, z których górnictwo wyszło zbyt szybko są wydmuszkami. Nową drogę znaleziono tam, gdzie likwidacja kopalń nastąpiła procesowo, jak np. w Sosnowcu - mówi w poniedziałek (19 czerwca) Adam Gawęda, senator PiS, wiceprzewodniczący Komisji Gospdoarki Narodowej i Innowacyjności, w porannej audycji Radia Piekary. Czy raport NIK o restrukturyzacji górnictwa w latach 2007-2015 był

Niektóre kopalnie powinny były trafić do energetyki

Niektóre kopalnie węgla kamiennego docelowo powinny zostać włączone w struktury koncernów energetycznych - uważa były wicepremier, minister gospodarki Janusz Steinhoff, który w poniedziałek (12 czerwca) uczestniczył w prezentacji raportu NIK na temat górnictwa w latach 2007-2015. Przywołując reformę górnictwa z lat 1998-2001, której był współautorem, Steinhoff przyznał, że

Strategia PGG: jak zrestrukturyzowano zadłużenie KHW i KW?

Jednym ze źródeł finansowania powstającej PGG jest program emisji obligacji. Najpierw udało się dokonać tzw. rolowania zobowiązań przypadających na KW, a teraz trwa etap przekształcania długu z KHW, który zakończy się w połowie czerwca. Wtedy formalnie nastąpi emisja kolejnych obligacji przez Polską Grupę Górniczą z jednoczesnym wygaszeniem wcześniejszych

1491221401 carsharing energa 3

Energa: prezes kończy z bizancjum i reformuje spółkę

Likwidacja części zależnych spółek, racjonalizacja wydatków, w tym cięcie budżetu na obsługę prawną i doradczą oraz sponsoring a także weryfikacja "nieprzyzwoicie wysokich kontraktów" - tak zmienia się gdańska spółka Energa. O szczegółach zmian informuje poniedziałkowy (8 maja) Nasz Dziennik. Daniel Obajtek, prezes Energi, podkreśla na łamach ND, że kończy z "bizancjum",