Przez 10 lat zużycie prądu na mieszkańca wzrosło o 4,3 proc.
W okresie 2013-2023 zużycie energii elektrycznej na jednego mieszkańca wzrosło o 4,3 proc. i wyniosło 789,8 kWh - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. Jednak według GUS, zużycie prądu na gospodarstwo domowe spada. Jak wynika z danych GUS, historycznie najwyższe zużycie energii elektrycznej na jednego mieszkańca zanotowano w 2021 r. i wynosiło ponad 830 kWh. W 2022 r.