pompy ciepła

Lista artykułów

Jak uniknąć opłat za prąd i ogrzewanie?

Dmowe instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejszym sposobem na produkowanie własnej energii. – Ma je już 300 tys. domów, a jest ich w Polsce ponad 5 mln. To pokazuje ogromny potencjał wzrostu tego rynku – mówi Bartosz Majewski z Edison Energia. Energia z własnej instalacji jest czystsza niż ta pochodząca ze źródeł tradycyjnych, a połączenie jej z własną

Węgiel w gospodarstwach domowych do 2040 roku

Odejście od stosowania węgla w polskim sektorze komunalno-bytowym mogłoby nastąpić do roku 2040 r. Jak poinformowała we wtorek, 25 sierpnia, dyrektor departamentu gospodarki niskoemisyjnej Ministerstwa Rozwoju Hanna Uhl, "wydaje się", że jest zgoda w rządzie na taką datę. - Wydaje się, że mamy zgodę w kierownictwie rządu zgodę na wyjście z węgla w sektorze komunalno-bytowym do

1590653049 pompapixabay

Za 10 lat pompy ciepła zastąpią w ciepłownictwie węgiel?

Jesteśmy w punkcie zwrotnym jeśli chodzi o strategię rozwoju sektora ogrzewania w polskim budownictwie. Do wykorzystania jest ogromny potencjał tkwiący w niezwykle szybko rozwijającym się rodzimym rynku pomp ciepła. Ale to nie jedyny argument. Paradoksalnie to właśnie czas kryzysu wynikającego z pandemii COVID-19 stał się doskonałym momentem, aby wpisując się idealnie w

Pięcioosobowe sztolnie

Maksymalnie pięć osób może teraz jednorazowo wejść z przewodnikiem do podziemi będzińskich. Odstępstwa od tego limitu przewidziano wyłącznie dla rodzin z większą liczbą dzieci. Od wtorku, 12 maja, obiekty podlegające Muzeum Zagłębia w Będzinie zostały udostępnione po dwumiesięcznej przerwie. Zamek piastowski, Pałac Mieroszowskich, Dom Modlitwy Mizrachi i podziemia pod górą

Marcinkiewicz bogdan arc 2

Energetyka: pompy ciepła a paliwa kopalne

Jednym z najważniejszych priorytetów polskiej prezydencji UE jest bezpieczeństwo energetyczne. Rozwój technologii wykorzystujących lokalne zasoby energii odnawialnej to jedna z dróg do systematycznej redukcji emisji gazów cieplarnianych. Tej kwestii była poświęcona wtorkowa (18 października) konferencja na temat wykorzystania pomp ciepła w Polsce i Europie,