Australia: przedsiębiorcy będą płacić podatek węglowy
Australijski rząd wprowadził „podatek węglowy”. Najbardziej obciąży on firmy produkujące najwięcej CO2 – informuje serwis theaustralian.com.au.Australia jest największym na świecie producentem CO2, a teraz za każdą wyemitowaną tonę, przedsiębiorcy płacić będą 23 dolary (australijskie).Rząd pod przewodnictwem premier Julii Gillard zapowiada, że dzieki takim