Eksploatacji ze złoża Złoczew nie będzie. Decyzja ministra
Minister Klimatu i Środowiska odmówił wydania spółce PGE GiEK koncesji na wydobycie węgla brunatnego ze złoża Złoczew - wynika z obwieszczenia, opublikowanego przez MKiŚ. PGE od lat nie była zainteresowana wydobyciem ze Złoczewa. Zgodnie z opublikowanym obwieszczeniem, 7 stycznia 2025 r. minister działając jako organ koncesyjny odmówił udzielenia spółce PGE Górnictwo i