pge

Lista artykułów

Elektrownia Opole: kiedy ruszy budowa bloków?

Ministerstwo skarbu chce, by do końca lipca nastąpiło formalne rozpoczęcie budowy nowych bloków w Elektrowni Opole. MSP nie wyklucza kapitałowego udziału w projekcie kolejnego podmiotu Skarbu Państwa - poinformował minister skarbu Włodzimierz Karpiński.- Na dziś formuła kooperacji między Kompanią Węglową a PGE zamknęła się listem intencyjnym. Spółki pracują

1329148577 pge elektrownia2

PGE: Aktywiści Greenpeace wtargnęli do gabinetu prezesa

Pięciu działaczy ekologicznej organizacji Greenpeace weszło w poniedziałek do gabinetu prezesa PGE w siedzibie spółki w Warszawie. Z okna wywiesili baner z logo PGE i tekstem: "Spalając węgiel w ciągu roku zabiliśmy blisko 2000 osób. Przepraszamy".Podobny, ale dużo większy baner działacze Greenpeace zawiesili z pomocą dwóch balonów nad

OZE: PGE i Energa kupiły farmy wiatrowe

PGE i Energa Hydro z grupy Energa zawarły z DONG Energy Wind Power umowę nabycia farm wiatrowych w Polsce - poinformowały PGE i Energa w komunikatach.Zgodnie z umową z DONG Energy, PGE nabyła operujące farmy wiatrowe w Karnicach o zainstalowanej mocy 30 MW oraz Jagniątkowie o zainstalowanej mocy 30,5 MW, z zabezpieczonymi kontraktowo odbiorem energii i certyfikatów, odpowiednio dla

KW: 6 mln ton węgla rocznie do nowych bloków w Opolu

Kompania Węglowa, która w czwartek podpisała z PGE list intencyjny o współpracy w sprawie projektu budowy bloków w elektrowni Opole, liczy na możliwość dostarczania do tych bloków ok. 6 mln ton węgla rocznie. Firmy nie wykluczają też innych form współpracy.- List intencyjny potwierdza gwarancję długofalowych dostaw węgla z kopalń Kompanii Węglowej

Zaslepka

Bełchatów: protest przeciwko polityce rządu i władz PGE

Kilkaset osób demonstrowało w czwartek w Bełchatowie przeciwko proponowanym przez rząd zmianom w kodeksie pracy oraz redukcjom etatów i zarobków w Polskiej Grupie Energetycznej. Protest zorganizowały związki zawodowe działające w kopalni i elektrowni Bełchatów.- Sprzeciwiamy się uchwalonej już noweli kodeksu pracy wprowadzającej zniewolenie pracownika w

Analizy: Instytutu Kościuszki pozytywnie o umowie KW z PGE

Dzisiejsze (27 czerwca) podpisanie listu intencyjnego o współpracy pomiędzy Kompanią Węglową i PGE ws. rozbudowy Elektrowni Opole należy ocenić pozytywnie – twierdzi Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki w komentarzu przysłanym do redakcji portalu górniczego nettg.pl.Przypomnijmy, że podpisany dziś list intencyjny zakłada współpracę Kompanii

PGE: przegłosowano wypłatę dywidendy

Akcjonariusze Polskiej Grupy Energetycznej przegłosowali wypłatę 0,86 zł dywidendy na akcję za 2012 rok, zgodnie z propozycją zarządu.Na dywidendę trafi 784 mln zł z zysku za 2012 rok oraz część kapitału zapasowego w wysokości 824 mln zł, łącznie 1,608 mld zł.Dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 5 września 2013 r., dzień jej wypłaty to 26 września 2013 r.Z zysku za 2011

1372334234 dsc 8019003

Prezes KW: porozumienie gwarantuje dostawy węgla do PGE

- Podpisanie listu intencyjnego z PGE doskonale się wpisuje w strategię Kompanii Węglowej – stwierdziła Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes zarządu Kompanii Węglowej cytowana w komunikacie prasowym zamieszczonym na stronie internetowej spółki.- Takie inwestycje pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość polskiemu górnictwu węgla kamiennego. To przecież rodzimy