oze

Lista artykułów

Ponad 3,7 mld zł zysku EBITDA Grupy Tauron

W ciągu trzech kwartałów br. Grupa Tauron wypracowała 484 mln zł zysku netto, a wartość EBITDA - zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację i odpisy na aktywa niefinansowe - przekroczyła 3,7 mld zł. Na inwestycje Grupa wydała 1 mld 963 mln zł - wynika z opublikowanych w piątek szacunkowych danych. Przedstawione w piątek przez Grupę wyniki mają charakter szacunkowy i - jak

PGE wybuduje pięć nowych elektrowni fotowoltaicznych

PGE rozpoczęła budowę pięciu nowych elektrowni fotowoltaicznych. Do końca roku, na farmie PV Bedlno Radzyńskie 2 w województwie lubelskim zainstalowane będą panele słoneczne. Natomiast na farmie PV Brzeźnik w województwie mazowieckim oraz PV Kaleń 1, PV Wrzeszczewice 1 i PV Wrzeszczewice 2 w województwie łódzkim, zostaną zamontowane kable, inwertery, stacje transformatorowe i

Elektrownia fotowoltaiczna PKN Orlen będzie miała moc do 1,25 MW

PKN Orlen planuje budowę elektrowni fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej do 1,25 MW wraz z niezbędną do jej wykonania infrastrukturą towarzyszącą na terenie Terminala Paliw w Sokółce. Spółka ogłosiła we wtorek, 2 listopada, zapytanie ofertowe na realizację inwestycji w formule zabudowy pod klucz. Oferty w ramach tego postępowania można składać do 25 listopada - poinformował w

Odnawialne źródła energii w branży fitness

Odnawialne źródła energii elektrycznej w dzisiejszym świecie są coraz popularniejszą formą na pozyskanie elektryczności w sposób niezagrażający środowisku naturalnemu. Jest to także tańsza energia. Dlatego również w związku z rosnącymi cenami prądu korzystanie z tego typu źródeł jest najkorzystniejsze. Fotowoltaika w klubach fitness Fotowoltaika już od jakiegoś czasu jest

1622440336 fotowoltaika

Sejm znowelizował ustawę o OZE, wprowadzając nowy system dla prosumentów

Sejm znowelizował w piątek ustawę o OZE, wprowadzając dla prosumentów nowy system rozliczeń - net billing. Zgodnie z nim, prosumenci będą sprzedawać nadwyżki energii wprowadzone do sieci po określonej cenie, a za energię pobraną będą płacić jak inni odbiorcy. Za uchwaleniem ustawy głosowało 225 posłów, przeciw było 212, a jeden poseł wstrzymał się od głosu. Wcześniej

Zmiana sytemu rozliczeń prosumentów zachęci ich do inwestycji w magazyny energii?

System rozliczeń prosumentów oparty na opustach miałby obowiązywać do końca marca 2022 r. - przewiduje poprawka do projektu noweli ustawy o OZE, którą zaakceptowała sejmowa komisja energii. Od 1 kwietnia 2022 r. ma zacząć funkcjonować nowy, sprzedażowy system rozliczania prosumentów. W czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji energii odbyło się pierwsze czytanie poselskiego

Byli górnicy zbudowali farmę słoneczną

W gminie Brudzew ruszyła największa elektrownia słoneczna w Polsce. Farma o mocy 70 MWp została zbudowana przez konsorcjum Esoleo i PAK Serwis dla grupy ZE PAK - poinformowała w czwartek, 28 października, spółka. Jak podała spółka, farma składa się ze 155 554 modułów fotowoltaicznych o mocy 455 Wp każdy i zajmuje teren ok. 100 ha. Jeszcze niedawno było to miejsce wykorzystywane

1633681532 wmap3tl80ww unsplash

Potrzebujemy przewagi odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym

- W ciągu 10 lat ceny dystrybucji energii mogą wzrosnąć nawet o 60 proc.; potrzebujemy przewagi odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym - ocenił prezes firmy SunSol Michał Kitkowski. Dodał, że nowy system rozliczeń prosumentów umożliwi zarabianie na wyprodukowanej energii. W parlamencie trwają prace nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o odnawialnych