Cios w producentów i użytkowników mikroinstalacji
Sejm 2 grudnia odrzucił uchwałę Senatu, odrzucającą w całości nowelizację ustawy o OZE, która wprowadza m.in. nowy system rozliczeń dla prosumentów – net billing. Teraz ustawa trafi teraz do prezydenta. Po podpisie od 1 kwietnia wejdą w życie krytykowane, mniej korzystne dla posiadaczy instalacji fotowoltaicznych przepisy. W ustawie wprowadza się dla prosumentów nowy system