W połowie 2024 r. popłynie prąd z farmy wiatrowej Taurona
W połowie przyszłego roku popłynie pierwszy prąd z powstającej w Gamowie k. Raciborza farmy wiatrowej Taurona o mocy 33 megawatów. To pierwsza taka inwestycja Grupy w woj. śląskim - podał w piątek Tauron, który eksploatuje obecnie 11 lądowych farm wiatrowych i buduje cztery kolejne. - Inwestujemy nie tylko w farmy wiatrowe, ale też fotowoltaiczne. Poza projektem w Raciborzu, w