Zielona energia: ministerialne wsparcie dla biomasy
Ministerstwo Gospodarki chce wspierać budowę małych instalacji do produkcji energii z biomasy - poinformował we wtorek (9 kwietnia) wiceszef tego resortu Jerzy Pietrewicz. Rząd chce też stworzyć alternatywne możliwości zbytu biomasy.- Uruchomimy systemowe wsparcie dla rozwoju instalacji wykorzystujących biomasę jako źródło energii. Mamy na myśli małe instalacje spalające