nfośigw

Lista artykułów

1485158680 243938455 nfos programy 2017

Kładziemy nacisk na rozwiązania proekologiczne

Czyste powietrze i rozwiązania proekologiczne to priorytety dla Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na poprawę jakości powietrza przeznaczy 10 mld zł. Na dofinansowanie w zakresie OZE czy termomodernizację trafi niemal 6 mld zł. W ramach działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji fundusz wspiera wykorzystanie zasobów geotermalnych. – Narodowy Fundusz

Dotacje: sto milionów m.in. na skutki likwidowania kopalń

Ograniczenie negatywnego oddziaływania na środowisko wynikającego z wydobycia kopalin i likwidacji zakładów górniczych jest celem ogłoszonego właśnie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu. - W tym naborze do wykorzystania jest 100 mln zł w formie dotacji i pożyczki – poinformował NFOŚiWG w komunikacie we wtorek (17 stycznia). O dofinansowanie

NFOŚiGW: są pieniądze na walkę ze smogiem, ale nie ma wniosków

Dostępnych pieniędzy na walkę ze smogiem jest więcej niż złożonych do tej pory wniosków - powiedział prezes zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda w poniedziałek (16 stycznia) w Szczecinie. Jak wyjaśnił, do Funduszu złożono zaledwie 150 wniosków, o wartości ok. 700 mln zł, na rozbudowę sieci ciepłowniczych. - Pieniędzy dotacyjnych, które są zaproponowane w ramach Programu

Wkrótce będzie dostępne wsparcie z programu REGION

Około 10 mld zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza na poprawę jakości powietrza w Polsce. Środki unijne i krajowe – dostępne w kilkunastu działaniach i programach priorytetowych, koordynowanych i tworzonych przez NFOŚiGW – pozwalają na bieżąco podejmować kompleksowe działania inwestycyjne, edukacyjne i monitoringowe. Program o nazwie REGION to

NFOŚiGW: miliardy na walkę z zanieczyszczeniami powietrza

Na poprawę jakości powietrza w Polsce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznacza około 10 mld zł - poinformował we wtorek (10 stycznia) NFOŚiGW. Jak wyjaśniono, chodzi m.in. o promocję geotermii, odnawialnych źródeł energii czy termomodernizację budynków. - NFOŚiGW dysponuje szeroką ofertą, finansowaną zarówno ze środków krajowych, jak i z UE,

Łódź: Uniwersytet termomodernizowany

Ponad 3,6 mln zł otrzyma Uniwersytet Łódzki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację dwóch budynków. Stosowną umowę podpisano we wtorek (10 stycznia). Zmodernizowane zostaną dwa budynki o łącznej powierzchni 19 673 m2. Po tej inwestycji – jak podaje NFOŚiGW - szacowany spadek emisji gazów cieplarnianych wyniesie 137,92 MgCO2/rok, a

NFOŚiGW: 300 mln zł na systemy gospodarowania wodami opadowymi

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 300 mln zł dofinansowania w ramach drugiego naboru na systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich - poinformowano w piątek (9 grudnia) w komunikacie prasowym NFOŚiGW. Chodzi o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zgodnie z przedstawioną w piątek informacją Narodowego

NFOŚiGW: dotacje nie dla koncernów, ale dla małych ośrodków

Wspieranie geotermii i elektromobilności, doradztwo energetyczne - to priorytety na 2017 r. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego kierownictwo chce zmienić podejście do dotacji dla wielkich koncernów i więcej z nich przeznaczyć m.in. dla małych ośrodków. W środę (7 grudnia) w Warszawie zarząd Funduszu podsumował rok swej działalności. Fundusz zapowiada