nauka

Lista artykułów

Nauka: zmarł profesor Henryk Bystroń

W ubiegłą sobotę (6 kwietnia) w wieku 92 lat zmarł profesor Henryk Bystroń – dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez Główny Instytut Górnictwa, z którym profesor był związany niemal od początku swej działalności zawodowej i naukowej.Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Zakładu Wentylacji i Pożarów GIG,

Zaslepka

GIG: doktorat z Czystych Technologii Węglowych

Rada Naukowa Głównego Instytutu Górnictwa otworzyła pierwszy przewód doktorski w ramach projektu pn. „Interdyscyplinarne studia doktoranckie w zakresie Czystych Technologii Węglowych" (ISD CTW). Przewód otworzyła mgr inż. Joanna Hausner, a funkcję promotora Rada Naukowa GIG powierzyła prof. dr hab. inż. Barbarze Białeckiej. Tytuł tej rozprawy

KGHM: zagraniczne praktyki dla studentów górnictwa

KGHM podpisało list intencyjny z grupą uczelni technicznych: Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Śląską i Politechniką Wrocławską. W ramach współpracy między koncernem a uczelniami studenci kierunków związanych z wydobyciem będą mieli okazję do praktyk w kopalniach koncernu na całym świecie. KGHM liczy również na zaangażowanie

Rankingi: AGH w czołówce polskich szkół wyższych

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie uplasowała się w czołówce rankingu szkół wyższych opublikowanego dziś przez tygodnik „Wprost" - poinformował portal górniczy nettg.pl Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy uczelni. W zestawieniu uczelni wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez

Śląskie: powstaną punkty wymiany informacji nauki i biznesu

W woj. śląskim powstaną punkty wymiany informacji między przedsiębiorcami, środowiskiem naukowo-badawczym i instytucjami otoczenia biznesu. Ma to usprawnić współdziałanie nauki i biznesu w branżach i dziedzinach ważnych dla regionalnej gospodarki.Punkty - nazwane Regionalnymi Obserwatoriami Specjalistycznymi - będą gromadziły wiedzę dotyczącą branż i dziedzin określonych

Zaslepka

GIG: o Funduszu Badawczym Węgla i Stali

W dniu 21 lutego 2013 r. odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone Funduszowi Badawczemu Węgla i Stali (RFCS), zorganizowane w ramach działań Branżowego Punktu Kontaktowego w obszarze Czystych Technologii Węglowych, działającego w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.Celem spotkania było wyjaśnienie kwestii związanych z zarządzaniem projektami, jak

AGH: nauka i przemysł wspólnie o reaktorach

W dniach 25-26 lutego b.r. na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo–Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, które realizują projekt HTRPL - poinformowała portal górniczy nettg.pl Bartosz Dembinski, rzecznik prasowy uczelni. Projekt ten obejmuje zbadanie możliwości wykorzystania w polskim przemyśle

XXII SEP: studenckie prezentacje na pożegnanie (GALERIA)

Prezentacje wyższych uczelni przygotowane przez polskich i zagranicznych studentów uczestniczących w XXII Szkole Eksploatacji Podziemnej zakończyły w piątek (22 lutego) trwającą od minionego poniedziałku (18 lutego) konferencję. Młodzi opowiadali o warunkach studiów wspominając przy okazji o sytuacji przemysłu górniczego w ich krajach.