Wybudowana przez KGHM elektrownia jądrowa zacznie działać w 2029 roku
- To przede wszystkim KGHM będzie konsumentem energii wytworzonej przez elektrownię atomową. Ale też tak skalkulujemy ten projekt, by w razie potrzeby odpowiednio zmultiplikować wytwarzaną energię, aby móc ją dostarczać do ogólnokrajowej sieci przesyłowej - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński w wywiadzie dla środowej, 13 lipca, Gazety Polskiej. W środowym wydaniu tygodnika