media

Lista artykułów

W Górniczej o wodach dołowych i wyższych flapsach

Jak z wodami dołowymi dają sobie radę kopalnie Polskiej Grupy Górniczej oraz do czego je wykorzystują? - na to pytanie odpowiadamy w najnowszym numerze Górniczej, który do rąk Czytelników oddamy w piątek, 7 lipca. Ponadto pokazujemy jak kształtowały się ceny węgla oraz jak wzrost pensji minimalnej przełożył się na stawki posiłków profilaktycznych, czyli popularnych flapsów.

W Górniczej o kopalnianej soli i śmiertelnych wypadkach

W piątek, 30 czerwca, ukaże się najnowszy numer Górniczej. W tekście czołówkowym wracamy do kwestii zasolonych wód kopalnianych. Bierzemy także pod lupę najnowsze statystki wypadków śmiertelnych w polskim górnictwie. O kwestii zasolonych kopalnianych wód zrzucanych do rzek i działań, które w związku z tym podejmują górnicze spółki, piszemy już nie pierwszy raz. W najnowszym

W Górniczej o zarządzie PGG i planach ruchu Chwałowice

W nowym numerze Górniczej, który do rąk Czytelników oddamy w piątek, 23 czerwca, przede wszystkim skupiamy się na wyborach członków zarządu największej spółki węglowej, czyli Polskiej Grupy Górniczej. Rada Nadzorcza postawiła na kontynuację i nie doszło do żadnych roszad w gronie menedżerów spółki. Status quo także w śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Szefem związku na

W Górniczej o problemie zasolonych wód kopalnianych

W piątek, 2 maja, ukaże się najnowszy numer Górniczej. Tematem czołówkowym jest kwestia kopalnianych wód zrzucanych do rzek i działań, które w związku z tym podejmują górnicze spółki. O problemie mówili przedstawiciele spółek górniczych, którzy we wtorek, 30 maja, spotkali się w katowickiej siedzibie Polskiej Grupy Górniczej. – Kopalnie podejmują wyzwania, żeby

W Górniczej o NABE, wynikach spółek i używkach w kopalniach

Już w piątek, 26 maja, w ręce Czytelników oddamy najnowszy numer Górniczej. W nim przyglądamy się, jak wyglądają prace nad utworzeniem Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. O projekcie tym mówiono w czasie konferencji „Rola polityki surowcowej państwa w zapewnieniu bezpieczeństwa surowcowego Polski”, którą zorganizowały Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz

W Górniczej o przyszłości branży i Zielonym Ładzie

Przyszłość przemysłowego Śląska i górnictwa w kontekście polityki Zielonego Ładu to głównym temat nowego numeru Górniczej. Do rąk czytelników gazeta trafi w piątek, 19 maja. Temu zagadnieniu poświęcona była ósma edycja konferencji Śląski Ład, która odbyła się w poniedziałek, 15 maja, w Mysłowicach. W konferencji wzięli udział m.in. członkowie rządu, posłowie,

W Górniczej o tym, jak udało się obronić polskie kopalnie

Wynik głosowania w sprawie rozporządzenia metanowego to wiodący temat nowego numeru Górniczej, który do rąk Czytelników oddamy już w piątek, 12 maja. Opisujemy, jak przebiegała debata i głosowanie oraz co po przyjęciu złagodzonych regulacji mieli do powiedzenia członkowie rządu, europosłowie i związkowcy. Ponadto przedstawiamy napiętą sytuację wokół kopalni Janina. Efektem

W Górniczej o metanowym kompromisie, który zastąpił wyrok śmierci

W piątek, 28 maja, a więc tuż przed majówką, oddamy w ręce Czytelników najnowszy numer Trybuny Górniczej. W nim opisujemy m.in. na czym polega metanowy kompromis, który udało się osiągnąć w Parlamencie Europejskim. Propozycje unijnych regulacji dotyczących ilości emisji metanu na 1000 wydobytych ton zostały złagodzone, co sprawia, że polskie górnictwo nie ma już nad sobą