kopalnie

Lista artykułów

Górniczy związkowcy spotkają się z zarządem. Chodzi o wynagrodzenia

8 maja br. w Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK) odbędzie się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z zarządem spółki. Tematem rozmów mają być wynagrodzenia. Zaproszenie w tej sprawie do organizacji związkowych skierował prezes SRK Jarosław Wieszołek. „Zapraszam przedstawicieli organizacji związkowych działających w Spółce Restrukturyzacji Kopalń S.A., będących

1714134700 leszek pietraszek

Prezes PGG wystąpi na międzynarodowym kongresie

Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 7-9 maja w Katowicach, jednym z prelegentów będzie prezes Polskiej Grupy Górniczej (PGG) Leszek Pietraszek. Szef największej polskiej spółki węglowej będzie uczestnikiem sesji „Węgiel, system, bezpieczeństwo”. Sesja „Węgiel, system, bezpieczeństwo” zaplanowana jest w trzecim dniu

Nadzór górniczy spotkał się z przedstawicielami kopalń

W dniach 23 i 24 kwietnia br. w siedzibie Departamentu Infrastruktury Podstawowej Zakładów Górniczych Wyższego Urzędu Górniczego, odbyły się spotkania z przedstawicielami kierownictwa i dozoru ruchu odpowiedzialnymi za eksploatację górniczych wyciągów szybowych w: Polskiej Grupie Górniczej, Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Południowym Koncernie Węglowym, Węglokoksie Kraj, PG

Wolne w maju. Jak pracują kopalnie PGG?

Tegoroczny maj to okazja do dwóch wydłużonych weekendów. Jak w tym czasie będą pracowały kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (PGG)? Tegoroczna majówka zaczyna się w środę, więc wystarczy wziąć wolne w czwartek, 2 maja, żeby zyskać aż pięciodniowy wydłużony weekend. Często również pracodawcy idą na rękę pracownikom ustanawiając ten dzień dniem wolnym w zamian za pracę w

Czas koniunktury minął. Górnicza spółka zamieniła duży zysk na stratę

W 2023 roku Grupa Kapitałowa Bumech odnotowała stratę netto w wysokości 25,88 mln zł, wobec 394,97 mln zł zysku rok wcześniej. Na taki wynik finansowy miały wpływ mniejsze przychody i większe koszty. Bumech jest właścicielem PG Silesia, największej prywatnej kopalni węgla kamiennego w Polsce. O wynikach GK Bumech poinformowała w piątek, 26 kwietnia. Jak wynika z opublikowanych

Jest nowy prezes węglowej spółki. Górnicy dobrze go znają

Nowym prezesem zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka będzie Zbigniew Stopa. Stopa piastował już to stanowisko w latach 2012-2016. Decyzję w sprawie powołania nowych członków zarządu rada nadzorcza LW Bogdanka podjęła w czwartek, 24 kwietnia. Od 1 maja funkcję prezesa zarządu spółki będzie pełnił Zbigniew Stopa, wiceprezesa ds. produkcji - Bartosz Rożnawski, a wiceprezesa ds.

Rządowy projekt sprzeczny z umową społeczną? „Chaos i brak uzgodnień”

Jak argumentują przedstawiciele górniczej Solidarności przekazana Komisji Europejskiej aktualizacja Krajowego Planu w dziedzinie Energii i Klimatu do 2030 r. (KPEiK) nie była konsultowana ze stroną społeczną i może być sprzeczna z zapisami umowy społecznej dla górnictwa. - Wychodzi na to, że mamy do czynienia z chaosem i brakiem uzgodnień międzyresortowych, przez co jedno

Górnicy z dodatkową nagrodą. Ile wyniesie?

Pracownicy KGHM otrzymają dodatkową nagrodę roczną. Jak poinformowali związkowcy nagroda ma mieć wysokość 1,4 miesięcznego wynagrodzenia. - Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź O/ZG „Polkowice – Sieroszowice” informuje, iż w dniu 24-04-2024 ogłoszono wynik finansowy spółki za 2023 r. Na tej podstawie można oszacować pozostałą do wypłaty