kopalnie

Lista artykułów

Górnicy otrzymają dodatkowe pieniądze. Kiedy?

W środę, 21 sierpnia, na konta pracowników KGHM powinna trafić dodatkowa nagroda roczna za pierwsze półrocze br. Jej wysokość to ok. 37,7 proc. średniego miesięcznego wynagrodzenia. Wysokość nagrody jest uzależniona od wyników osiągniętych przez KGHM Polska Miedź w pierwszym półroczu 2024 roku. Te zostały ogłoszone we wtorek, 13 sierpnia - Grupa KGHM zakończyła pierwsze

1724160044 greenpeace

Akcja działaczy Greenpeace przed siedzibą resortu przemysłu i PGG

We wtorek, 20 sierpnia, działacze Greenpeace zorganizowali akcję protestacyjną przed katowicką siedzibą Ministerstwa Przemysłu. Na znak protestu rozsypali węgiel z solą przed wejściem do budynku, gdzie mieści się resort przemysłu oraz Polska Grupa Górnicza. Obok rozsypanego węgla i soli organizatorzy protestu ustawili zdjęcia ryb, które w ubiegłym tygodniu zginęły w jeziorze

1724159854 kanal

Potrzebne zaangażowanie kopalń na rzecz odsalania wód

Na posiedzeniu rządu rozmawiano m.in. o zaangażowaniu spółek Skarbu Państwa, w tym kopalń, na rzecz zaopatrzenia ich w środki i systemy dotyczące odsalania wód - poinformował we wtorek na konferencji wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. To jest wyzwanie dla rządu - dodał. Wicepremier, szef MON poinformował, że podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów rozmawiano m.in. o

Kontynuują wsparcie dla górniczego klubu

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje wsparcie dla Górniczego Klubu Sportowego Bełchatów w zakresie szkolenia z piłki nożnej oraz sportu zawodowego. Nowo podpisana umowa obejmuje sezon 2024/2025 - poinformowali przedstawiciele PGE GiEK. - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od lat wspiera sportowe drużyny, w tym wizytówkę Bełchatowa, jaką jest istniejący od 47

1571661690 szczygliwce sciana arckwk kwk knurow szczyglowice

Węglowa spółka chce uczestniczyć w budowie elektrowni jądrowej

Grupa Kapitałowa JSW jest gotowa uczestniczyć w procesie budowy elektrowni jądrowych w Polsce. JSW dysponuje surowcem krytycznym dla UE, który jest niezbędny do produkcji stali, która z kolei jest niezbędna do budowy elektrowni jądrowych - informują przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej. - Jesteśmy gotowi zagwarantować dostawy polskiego węgla metalurgicznego i koksu do

Nadzór górniczy spotkał się z przedstawicielami kopalń

W środę, 14 sierpnia 2024 r. odbyła się narada kierownictwa Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku z przedsiębiorcami oraz kierownikami ruchu podziemnych zakładów górniczych. Jak poinformowali przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, podczas spotkania omówiono między innymi stan bezpieczeństwa w kopalniach nadzorowanych przez rybnicki urząd górniczy. Dyskutowano

Górnicy z nagrodą doraźną. Spółka podjęła decyzję

Lubelski Węgiel Bogdanka zdecydował o wypłacie pracownikom nagrody doraźnej za pierwsze półrocze w wysokości 3000 zł brutto. Spółka samodzielnie ustaliła wysokość nagrody oraz regulamin jej wypłaty, bo dotychczasowe negocjacje ze stroną związkową nie przyniosły porozumienia. - LW Bogdanka wypłaci nagrodę doraźną w kwocie 3000 zł brutto na pracownika według przedstawionego

PGG ogłosiła przetarg. Chodzi o sprzedaż węgla

Polska Grupa Górnicza ogłosiła przetargi na prowadzenie 29 nowych składów węgla. Po ich rozstrzygnięciu liczba punktów w sieci Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW) wzrośnie do 250 – poinformowali w poniedziałek, 19 sierpnia, przedstawiciele PGG. Jak przypominają przedstawiciele spółki, w firmowej sieci KDW działa teraz 221 składów węgla, z których klienci mogą odbierać