kopalnie

Lista artykułów

Jest porozumienia płacowe w JSW. Ile wyniosą podwyżki?

Podpisaniem porozumienia płacowego zakończyły się środowe (8 lutego) negocjacje w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zgodnie z porozumieniem podwyżka wyniesie 15,4 proc. Środowe rozmowy płacowe rozpoczęły się o godz. 11 – było to trzecie spotkanie z udziałem mediatora, którym jest senator PiS Wojciech Piecha. Już podczas poprzedniego spotkania, które miało miejsce w czwartek (2

Kopalnia z kontraktem na ponad 200 mln zł

Kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zawarła nową umowę na sprzedaż węgla. Szacowana maksymalna wartość umowy to 216 mln zł netto. Jak poinformowała w komunikacie z 8 lutego br. spółka Bumech (właściciel kopalni Silesia) umowa dotyczy sprzedaży węgla energetycznego z kontrahentem krajowym. Bumech nie ujawnia jednak, kto jest odbiorcą węgla/ „Przedmiotem sprzedaży jest

Szkody górnicze na kolei. Które kopalnie zapłacą?

Uszkodzenia torów i obniżenia nasypów – oto najczęściej notowane w 2022 r. szkody górnicze w infrastrukturze linii kolejowych zarządzanych przez PKP PLK. Spółka udostępniła informacje na temat uszkodzeń, do jakich doszło w następstwie wydobycia węgla kamiennego. Obniżenie terenu, po którym przebiega linia kolejowa wystąpiło na odcinku linii 171 Dąbrowa Górnicza Towarowa –

Dogadają się w sprawie podwyżek? W tle groźba protestu

W środę (8 lutego) odbędzie się kolejne – trzecie z udziałem mediatora – spotkanie w ramach negocjacji płacowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Początek rozmów zaplanowano na godz. 11. Poprzednia tura negocjacji płacowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej miały miejsce w czwartek (2 lutego). Rozmowy odbywały się udziałem mediatora, którym jest senator PiS Wojciech

Wynegocjowali podwyżki, ale w połowie roku znów usiądą do stołu

W minionym tygodniu w LW Bogdanka wynegocjowano porozumienie płacowe. Uzgodniono, że jeśli kopalnia wydobędzie zakładane na ten rok 8,5 miliona ton węgla to maksymalne przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyniesie 11821 złotych brutto (wzrost o 15,4 proc. wobec ubiegłego roku). - Po pierwszym półroczu i tak spotkamy się ponownie, by ocenić, w jakim miejscu jesteśmy i jak przebiega

Metan zabije kopalnie? Chcą rozmawiać z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego

Przyjęcie unijnego rozporządzenia metanowego oznacza błyskawiczną likwidację polskiego górnictwa węgla energetycznego i koksowego oraz utratę nawet kilkuset tysięcy miejsc pracy – alarmują śląsko-dąbrowska i górnicza „Solidarność. Związkowcy chcą spotkania z szefami komisji Parlamentu Europejskiego, które pracują nad tym aktem prawnym. Jak poinformowali w komunikacie

Chcą wiedzieć, jaka ma być przyszłość energetyki i górnictwa

Przedstawiciele Związku Zawodowego Górników w Polsce w piśmie skierowanym do minister klimatu i środowiska Anny Moskwy zwrócili się z wnioskiem o przekazanie przygotowanego przez rząd projektu aktualizacji Polityki Energetycznej Polski do 2040. - Dokument ten jest niezbędny dla naszej działalności i dlatego wnosimy o jego przesłanie do konsultacji – argumentują związkowcy. Jak

Ile węgla wydobyły kopalnie PGG?

W minionym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukowały 22,6 mln ton węgla. - To jest 97 proc. planu, co wydaje się na tle innych zupełnie dobrym wynikiem – zaznaczył Tomasz Rogala, prezes PGG. Założenia produkcyjne zwarte w Planie techniczno-ekonomicznym PGG były korygowane w minionym roku. Ostatecznie zostały ustalone na 23,3 mln ton węgla. W rzeczywistości kopalnie