kopalnie

Lista artykułów

Karty płatnicze wydane górnikom tracą ważność

Karty płatnicze, które ponad trzy lata temu zastąpiły w Jastrzębskiej Spółce Węglowej papierowe bony żywieniowe, wraz z początkiem 2024 roku tracą swoją ważność. W JSW właśnie rozpoczął się proces wydawania nowych kart. Wprowadzenie kart płatniczych to efekt zawartego pod koniec 2019 roku porozumienia, które podpisały reprezentatywne organizacje związkowe (Solidarność,

1699881825 mural bogdanka

Kopalnia obchodzi jubileusz. Powstał specjalny mural

W ramach kończących się obchodów 40-lecia wydobycia węgla kamiennego w Bogdance, mieszkańcy Łęcznej otrzymali 13 listopada br. w prezencie od kopalni nowy mural. Dzieło projektu Ewy Podlodowskiej o powierzchni 224 m kw. namalowano na wschodniej ścianie nowego budynku Bursy Szkolnej w Łęcznej przy ul. Jana Pawła 89. Za sprawą specjalnie użytych farb mural, oprócz walorów

Ocenili wpływ eksploatacji pierwszej prywatnej kopalni węgla

W czwartek, 9 listopada br., w Zakładzie Górniczym Siltech w Zabrzu odbyło się 28. posiedzenie Zespołu porozumiewawczego dla okresowej oceny eksploatacji górniczej pod terenami miasta Zabrze. Posiedzeniu przewodniczył dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. W obradach uczestniczyli przedstawiciele: Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, Okręgowego Urzędu Górniczego w

Jakie podwyżki dla górników? Rozpoczęły się negocjacje

W poniedziałek, 6 listopada, przedstawiciele Reprezentatywnych Organizacji Związkowych działających w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zwróciły się do zarządu z żądaniem ustalenia minimalnego przyszłorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń na poziomie przekraczającym o jeden punkt procentowy inflację. - Rozpoczęliśmy kolejne negocjacje płacowe – komentuje Sławomir Kozłowski,

O karach dla górników zdecyduje specjalny zespół? Jest wniosek

W czwartek, 9 listopada, związkowcy z należącej od Polskiej Grupy Górniczej (PGG) kopalni Sośnica, zwrócili się do dyrektora zakładu z prośbą o powołanie zespołu, który miałby zająć się przeanalizowaniem możliwości anulowania kar nałożonych na pracowników w 2023 roku. Pismo w tej sprawie do dyrektora Marka Skuzy wysłali przedstawiciele reprezentatywnych organizacji

Kopalnia sprzeda węgiel za 22 mln zł

W czwartek, 9 listopada br., spółka Bumech poinformowała, że kopalnia Silesia zrealizuje kolejną dostawę węgla za ok. 22 mln zł netto. Chodzi o realizację kontraktu zawartego z odbiorcą zagranicznym we wrześniu br. „W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 22/2023 z dnia 21.09.2023 roku, Bumech S.A. powziął informację, iż jego spółka zależna, tj. Przedsiębiorstwo Górnicze

1699708542 biegwujek pgg

Górnik z PGG zwycięzcą historycznego biegu

Maszynista lokomotyw z kopalni Marcel, Mateusz Mrówka z Radlina, pierwszy na mecie Biegu Niepodległości im. Dziewięciu z Wujka. Trasę liczącą około 10 kilometrów, sprzed Krzyża Pomnika pod Pomnik Powstańców Śląskich, pokonał w 30 minut i 17 sekund. W tym roku padł rekord frekwencji w historii tego wydarzenia – w biegu głównym wystartowało blisko 700 osób - poinformowali

Dyrektor kopalni podjął decyzję w sprawie kar

Dyrektor kopalni Mysłowice-Wesoła Adam Rozmus wydał zarządzenie dotyczące anulowania części kar upomnień i nagan, które otrzymali pracownicy. To odpowiedź na wniosek organizacji związkowych. Dyrektor kopalni wydał rozporządzenie w tej sprawie w czwartek, 9 listopada. „Anuluję kary upomnień i nagany nałożone zgodnie z art. 108 Kodeksu Pracy na pracowników kopalni w okresie od