Kolej: w lipcu o ponad milion pasażerów więcej
W lipcu 2018 r. z usług kolei skorzystało 26,3 mln pasażerów - to o ponad milion (4,1 proc.) więcej w porównaniu do lipca 2017 r. - poinformował w czwartek, 30 sierpnia, Urząd Transportu Kolejowego (UTK). Dane opublikowane przez UTK wskazują też na to, że przez siedem miesięcy tego roku koleją podróżowało ponad 176,8 mln pasażerów czyli o 1,1 proc. mniej niż rok wcześniej.