kghm

Lista artykułów

Negocjacje płacowe w górniczej spółce

We wtorek (24 stycznia) rozpoczną się negocjacje w kolejnej górniczej spółce. Do stołu siądą przedstawiciele strony związkowej oraz zarządu KGHM Polska Miedź. „Stosownie do postanowień § 76 ust.1 Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników KGHM Polska Miedź S.A., jako strona Układu Zbiorowego Pracy rozpoczynamy negocjacje płacowe w dniu 24 stycznia 2023 roku o godz.

1609848843 atom pixabay com

KGHM coraz bliżej realizacji własnych planów dotyczących atomu

- Decyzja amerykańskiego regulatora to przełomowy moment, który przybliża nas do realizacji własnych planów dotyczących atomu - stwierdził prezes KGHM Tomasz Zdzikot, odnosząc się do wydania certyfikatu dla projektu małego reaktora modułowego NuScale Power przez amerykańską Komisję Dozoru Jądrowego. - Decyzja amerykańskiego regulatora to przełomowy moment, który zdecydowanie

KGHM chce sprzedawać złoto indywidualnym klientom

Prezes KGHM Tomasz Zdzikot poinformował w niedzielę, że spółka pracuje nad umożliwieniem sprzedaży złota indywidualnym inwestorom. - Chodzi o uruchomienie produkcji małych sztabek, co wymaga odpowiedniego parku maszynowego i kanałów dystrybucji - wyjaśnił. - Intensywnie pracujemy nad umożliwieniem Polakom inwestowania czy lokowania oszczędności w polskie złoto czy polskie srebro,

1548254558 control room zg lubin kghm

One Control Room, czyli kopalnia na pulpicie

Bogdanka jest pierwszą polską kopalnią, która korzysta z rozszerzonej konsoli operatorskiej EOW. Rozwiązanie ma poprawić ergonomię pracy i zwiększyć możliwości działania dyspozytorni. Konsola łączy wszystkie systemy monitoringu i predykcji wdrożone w kopalni w ostatnich latach. W zakładzie funkcjonuje również One Control Room, miejsce gromadzące dane i ułatwiające

1672235263 hm glogow kghm

KGHM na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Panele dyskusyjne, spotkania biznesowe i promocja polskiej gospodarki - delegacja KGHM bierze udział w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego roku, Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Wśród tematów poruszanych podczas spotkań znalazły się zagadnienia dotyczące transformacji energetycznej oraz bezpieczeństwo cyfrowe. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos to

1615388804 img 1275

Wzmacniają bezpieczeństwo Zagłębia Miedziowego

Nowa linia wysokiego napięcia (110 KV) powstaje w Głogowie. Połączy ona dwie stacje wysokiego napięcia. Inwestycja Taurona wzmocni bezpieczeństwo energetyczne miasta, jak również obiektównajwiększego odbiorcy w regionie - KGHM. Pozwoli też na przyłączenie nowych mocy wytwórczych OZE. Zakończenie prac planowane jest na styczeń 2023 r. - czytamy w komunikacie.

1609848843 atom pixabay com

Mały atom KGHM-u i Orlenu

Państwowa Agencja Atomistyki poinformowała, że prowadzi analizę wniosków o ocenę technologii SMR złożonych przez KGHM i Orlen w lipcu 2022 r. Dodała, że za wcześnie na konkluzje - prezes PAA wydaje opinię w ciągu 6 miesięcy, w sytuacjach skomplikowanych czas ten można wydłużyć do 9 miesięcy. 8 lipca 2022 r. Orlen Synthos Green Energy (OSGE) spółka z grupy PKN Orlen złożyła

1673103717 narzedzia policja

Wynosił narzędzia z kopalni. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z Polkowic zatrzymali 47-latka, który z jednej z kopalń wynosił narzędzia. Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży za co grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Jak przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, funkcjonariusze zostali wezwani do jednej polkowickich kopalń – nie ujawniają jakiej, ale w tym wypadku może chodzić jedynie o zakład