kghm

Lista artykułów

Górnicza spółka korumpowała gminy?

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała Centralne Biuro Antykorupcyjne o swoich ustaleniach dotyczących darowizn, które KGHM przekazał pięciu gminom. Jak podał NIK, w zawiązku z porozumieniami zawartymi z koncernem, gminy Żukowice, Gaworzyce, Polkowice, Rudna i Grębocice wprowadziły zmiany w obowiązujących na ich terenach studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania

Wiceprezes górniczej spółki zrezygnował i został szefem kopalni

Wiceprezes KGHM Marek Świder złożył dymisję we wtorek, 9 stycznia. Jak się jednak okazuje nie pożegnał się w ten sposób z miedziowym koncernem, a jedynie „przeniósł się” na inne, mniej eksponowane, ale wciąż dobrze płatne stanowisko – od środy, 10 stycznia, jest dyrektorem Zakładów Górniczych Rudna. Wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. produkcji Marek Świder we wtorek, 9

Najgłębszy szyb w Polsce zyskał patrona

Wybitny geolog, współodkrywca złóż miedzi na Dolnym Śląsku został patronem należącego do KGHM szybu GG-1 w Kwielicach. Budowa szybu to jedna z najważniejszych inwestycji w historii miedziowego giganta. W czerwcu doszło do kluczowego dla tego projektu połączenia z wyrobiskami poziomymi ZG Rudna na głębokości 1348 m, czyli najgłębiej w Polsce. – Uroczystość nadania imienia

1669887829 kghmczako kghm

Wiceprezes górniczej spółki rezygnuje za stanowiska

Wiceprezes KGHM Polska Miedź ds. produkcji Marek Świder we wtorek, 9 stycznia, zrezygnował ze stanowiska - poinformowała spółka w raporcie bieżącym. Marek Świder był wiceprezesem miedziowego koncernu od marca 2022 r. Po tej zmianie w skład zarządu KGHM wchodzą cztery osoby. Marek Świder od początku swojej ścieżki zawodowej, czyli od 1996 r., związany jest z KGHM Polska Miedź. W

1685527037 huta legnica kghm

Kadrowa karuzela nabiera tempa

Na 13 lutego br. wyznaczono termin Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź; w porządku obrad zaplanowano zmiany w składzie Rady Nadzorczej miedziowej spółki. W poniedziałek KGHM poinformował w komunikacie, że zarząd miedzowej spółki zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie KGHM Polska Miedź S.A. na 13 lutego br. w siedzibie spółki w Lubinie (Dolnośląskie). W

Górnicy z czternastką już w styczniu

W piątek, 12 stycznia, nagrodę roczną za 2023 rok, czyli tzw. czternastą pensję, otrzymają pracownicy zakładów należących do KGHM Polska Miedź. Wysokość nagrody jest równa średniomiesięcznemu wynagrodzeniu z kilku ostatnich miesięcy minionego roku. Jak poinformowali przedstawiciele związków zawodowych, tegoroczna czternastka (nagroda za 2023 rok) trafi na konta pracowników

Górnicza spółka wyposaża szkoły w defibrylatory

Każda ze szkół objętych patronatem KGHM „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” otrzymała wsparcie finansowe na zakup defibrylatorów. Sprzęt ratujący życie będzie dostępny w 10 placówkach Zagłębia Miedziowego oraz województwa lubuskiego – Lubinie, Wschowie, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Polkowicach oraz Chocianowie. Pierwsze szkoły już zakupiły sprzęt ratujący

Wstrząs w kopalni. Sześciu górników poszkodowanych

W środę, 3 stycznia, po godzinie 9 w należącym do KGHM Polska Miedź Zakładzie Górniczym Lubin doszło do silnego wstrząsu. Sześć osób zostało poszkodowanych. Do wstrząsu doszło o godz. 9.09 na oddziale G-7 w rejonie GG-1 w ZG Lubin. Jak poinformowała Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa KGHM Polska Miedź, wstrząs miał siłę tzw. szóstki w górniczej skali. - W rejonie