kghm

Lista artykułów

1710333253 olimpiada kghm

Olimpiada wiedzy o górnictwie i hutnictwie. Wyłoniono zwycięzców

Zakończyła się 1. edycja Olimpiady wiedzy o górnictwie i hutnictwie „Kompetentny Gilbert” w ramach programu edukacyjnego KGHM „Kompetentni w branży”. W wydarzeniu rywalizowali ze sobą uczniowie z 10 szkół z Zagłębia Miedziowego i województwa lubuskiego - poinformował KGHM w komunikacie. Nazwa przedsięwzięcia wzięła się ze slangu młodzieżowego – dziś Gilbertem

Kim są nowi prezesi górniczego giganta?

Dokładnie od tygodnia KGHM Polska Miedź ma nowy zarząd, na którego czele stroi prezes Andrzej Szydło. Ponadto 6 marca na stanowiska wiceprezesów rada powołała Zbigniewa Bryję, Piotra Stryczka, Piotra Krzyżewskiego oraz Mirosława Laskowskiego. Skład zarządu KGHM uzupełnia Mirosław Kidoń - wiceprezes ds. aktywów zagranicznych, który pozostał na stanowisku. Poniżej prezentujemy

Zaslepka

Kolejny wartościowy społecznie projekt górniczej spółki

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to program edukacyjny realizowany w ramach Akademii KGHM przez organizacje pozarządowe w Zagłębiu Miedziowym. Jak podały służby prasowe miedziowego koncernu, właśnie kończy się jego kolejna edycja. Kolejny rok działań to ponad 300 beneficjentów programu, który odbywa się pod hasłem „Przeciwdziałamy i uczymy”. KGHM już pięć lat

Polska Miedź w pigułce

Górnictwa rud miedzi nie mogło zabraknąć na Szkole Eksploatacji Podziemnej, która odbyła się pod koniec lutego w Krakowie. Raport na temat tego sektora przedstawił – w czasie gali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego – Jan Zimroz, dyrektor naczelny do spraw górnictwa KGHM Polska Miedź. Miedziowy gigant posiada obecnie siedem obszarów koncesyjnych. Najkrótsza koncesja obowiązuje do

Górnicza spółka skompletowała zarząd

Andrzej Szydło został nowym prezesem KGHM Polska Miedź - poinformował miedziowy koncern w środę, 6 marca, w raporcie bieżącym. Ponadto rada nadzorcza spółki wybrała osoby na stanowiska wiceprezesów. Poza Andrzejem Szydło do zarządu weszli Piotr Stryczek, wiceprezes ds. korporacyjnych, Mirosław Laskowski, wiceprezes ds. produkcji, Zbigniew Bryja, wiceprezes ds. rozwoju oraz Piotr

Pierwsze ruchy w zarządzie górniczej spółki

KGHM Polska Miedź w środę, 6 marca, poinformował w raporcie bieżącym o decyzji Zbigniewa Bryi, który postanowił zrezygnować z delegowania jako członka rady nadzorczej spółki do czasowego wykonywania czynności prezesa i wiceprezesów. Bryja zrezygnował także z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej. „Zarząd KGHM Polska Miedź SA informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka

Nowi ludzie w władzach górniczej spółki. Kim są?

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Akcjonariuszy KGHM odwołano siedmiu członków Rady Nadzorczej, a w ich miejsce powołano nowych. Kim są nowi członkowie Rady Nadzorczej KGHM? Zmiany w Radzie Nadzorczej KGHM miały miejsce 13 lutego. Oprócz odwołania siedmiu członków Rady, powołanych zostało tyle samo nowych członków delegowanych do Rady Nadzorczej przez Ministerstwo Aktywów

Górnicza spółka czeka na nowych prezesów

W KGHM w środę, 6 marca, mają się odbyć rozmowy z kandydatami na stanowiska w zarządzie miedziowego koncernu. To oznacza, że w środę powinien zostać wyłoniony nowy zarząd spółki. Postępowania kwalifikacyjne, które ogłosiła rada nadzorcza spółki, dotyczą stanowisk: prezesa, wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. rozwoju, wiceprezesa ds. produkcji oraz wiceprezesa ds.