Górnictwo: KGHM zysk netto niezagrożony
Zarząd KGHM Polska Miedź zapowiada, że wyniki z IV kwartału powinny być lepsze od tych z III kwartału ze względu na wyższą sprzedaż i osłabienie złotego względem dolara. Jak tłumaczy Jarosław Romanowski, wiceprezes koncernu, niższe od zakładanych wydatki inwestycyjne (CAPEX) wynikają z przesunięć w realizacji programu modernizacji hutnictwa. Obecnie w spółce wdrażany jest plan zwiększania wydajności, którego celem jest utrzymanie dyscypliny kosztowej oraz poprawa konkurencyjności.