kghm

Lista artykułów

Górnictwo: KGHM rozwinie zaplecze badawczo-rozwojowe

We wrześniu we Wrocławiu otwarte zostanie laboratorium, będące początkiem przedsięwzięcia KGHM Wiedza - zapowiedział w środę (13 maja) w Bieruniu prezes KGHM Herbert Wirth. Docelowo KGHM Wiedza ma być kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym koncernu.- We wrześniu otworzymy nową naszą stałą, powiedziałbym, gałąź: KGHM Wiedza. W naszym myśleniu jako firmy globalnej jest, aby

Górnictwo: nieustająco na ścieżce wzrostu

W KGHM warto inwestować, a wyniki świadczą o stabilności firmy - przekonywał w poniedziałek prezes spółki Herbert Wirth. Władze KGHM Polska Miedź SA omówiły wyniki finansowe spółki za I kwartał 2015 roku.Jednostkowy zysk netto KGHM w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 497 mln zł wobec 507 mln zł rok wcześniej. Był gorszy od tego, czego spodziewali

Górnictwo: KGHM po pierwszym kwartale

Wzrost produkcji w Grupie Kapitałowej w relacji do pierwszego kwartału 2014 roku, spadek kosztu jednostkowego C1 oraz poprawa wyniku operacyjnego Grupy pomimo pogorszenia koniunktury na rynkach metali to główne wskaźniki charakteryzujące wyniki Grupy KGHM po pierwszym kwartale 2015 r. - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.Niższe koszty Wzrost

Rankingi: KGHM ponownie srebrnym liderem

KGHM ponownie znalazł się na pierwszym miejscu na świecie w produkcji srebra – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Analitycy Thomson Reuters porównali wyniki wszystkich liczących się na świecie producentów tego szlachetnego metalu. W 2014 r. KGHM wyprodukował 1 256 t srebra, czyli o 7 proc. więcej niż w roku poprzednim.Raport

KGHM: stawiają na rozwój hutnictwa

We wszystkich hutach należących do KGHM realizowane są procesy modernizacyjne Mają one na celu zwiększenie efektywności, zmniejszenie kosztów produkcji i dalszą poprawę ochrony środowiska – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.- KGHM zgodnie z planem realizuje Program Modernizacji Pirometalurgii w hucie miedzi Głogów. W roku

Górnictwo: dywidenda KGHM wyniesie 4 zł na akcję

Dywidenda dla akcjonariuszy KGHM Polska Miedź za 2014 r. wyniesie 4 zł za jedną akcję. Taką decyzję, zgodną z wcześniejszą rekomendacją zarządu miedziowej spółki, podjęło obradujące w środę (29 kwietnia) Zwyczajne Walne Zgromadzenie (ZWZ) spółki.Na dywidendę dla akcjonariuszy KGHM Polska Miedź przeznaczyła 800 mln zł. Dniem nabycia praw do dywidendy będzie 27

Współpraca: KGHM i ARP na rzecz innowacyjnych projektów

Agencja Rozwoju Przemysłu i KGHM Polska Miedź zawarły porozumienie o współpracy w zakresie wdrażania projektów innowacyjnych – poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. Budowa nowoczesnej gospodarki, inteligentny rozwój oraz zwiększenie konkurencyjności polskiego przemysłu stanowią priorytetowe zadania dla obu

Energetyka: Tauron, KGHM i Enea kupiły udziały w spółce jądrowej

Tauron Polska Energia, KGHM Polska Miedź oraz Enea zawarły w środę (15 kwietnia) umowę nabycia udziałów w PGE EJ - spółce odpowiedzialnej za budowę i eksplantację pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce o mocy ok. 3.000 MWe - poinformowały portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Taurona.Na mocy umowy Enea, KGHM i Tauron nabyły od PGE po 10 proc. udziałów w