gzm

Lista artykułów

Należy wycofać z obrotu najdrobniejsze miały

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia napisała list do Ministerstwa Klimatu, w którym wyraża zaniepokojenie w związku z doniesieniami o działaniach lobbingowych, mających na celu zablokowanie wejścia w życie rozporządzenia Ministra Klimatu ws. wymagań jakościowych dla paliw stałych. Podmioty związane z obrotem węgla lobbują za dalszą sprzedażą najdrobniejszych miałów. Ich

Już wszyscy kontrolerzy ZTM z nowoczesnymi terminalami

O kilka miesięcy wcześniej niż planowano udało się wyposażyć wszystkich kontrolerów Zarządu Transportu Metropolitalnego w nowoczesne terminale, m.in. obsługujące płatności zbliżeniowe. Dzięki nim kontrole mają być prowadzone szybciej, a przez to - efektywniej. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) powstała 1 lipca 2017 r., a zaczęła działać od 1 stycznia 2018 r.

Wkrótce w GZM kolejne tablice przystankowe zmiennej treści

Kolejnych 60 tablic przystankowych zmiennej treści zainstaluje wkrótce na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii tamtejszy Zarząd Transportu Metropolitalnego. Dotąd zamontowano tam ok. 230 takich urządzeń, a do końca roku ma być ich ponad 500. Po pierwszej pilotażowej fazie budowy Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP) - czyli w latach 2012-2014, kiedy na terenie

Powstała spółka celowa do budowy spalarni odpadów

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia utworzyła we wtorek spółkę celową do budowy i uruchomienia spalarni odpadów, z kapitałem zakładowym 20 mln zł. W ciągu trzech miesięcy GZM chce wybrać lokalizację instalacji. Uchwałę ws. utworzenia spółki pod nazwą GZM - Czysta Energia sp. z o.o. przyjęło we wtorek zgromadzenie Metropolii. - Podstawowym celem działalności spółki

Metropolia szacuje skutki epidemii w komunikacji

Na ponad 100 mln zł szacuje finansowe skutki epidemii koronawirusa w komunikacji publicznej Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - za okres do końca maja. Jej przedstawiciele na razie nie prognozują, jakie to będzie miało przełożenie na składki finansujących komunikację gmin. Jak poinformował podczas wtorkowych obrad zgromadzenia GZM członek jej zarządu odpowiedzialny za

Metropolia rozpoczęła inwentaryzację danych

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rozpoczęła inwentaryzację danych źródłowych, powstających w należących do niej 41 gminach. Trafią one na tzw. platformę otwartych danych (open data) i będą służyć mieszkańcom, przedsiębiorcom i administracji. O rozpoczęciu prac nad założeniami projektu open data przedstawiciele GZM mówili już blisko dwa lata temu, podczas konferencji

Problemy GZM związane z gospodarką odpadami komunalnymi

Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolia, przygotowując się do budowy spalarni odpadów, przedłoży na najbliższym zgromadzeniu swoich członków projekt utworzenia spółki celowej pod tym kątem - zapowiedział we wtorek, 19 maja, przewodniczący zarządu GZM Kazimierz Karolczak. Karolczak uczestniczył we wtorkowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego Online, poświęconej

Metropolia integruje rowery miejskie

Funkcjonowanie sieci rowerów miejskich w pięciu miastach, obejmujących 1,5 tys. jednośladów, dostępnych na 160 stacjach wypożyczeń, koordynuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. To drugi taki sezon, w którym GZM finansuje wymianę rowerów między miejskimi systemami. Wszystkie systemy w GZM - na podstawie odrębnych umów - obsługuje obecnie spółka Nextbike Polska. Od wiosny