górnicy

Lista artykułów

Duży wzrost zakażeń w JSW. Spływają wyniki badań

Do 245 przypadków wzrosła w czwartek (14 maja) liczba zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Jeszcze wczoraj wśród pracowników kopalń spółki byly 92 przypadki zakażeń. Gwałtowny wzrost potwierdzonych zakażeń to rezultat przeprowadzanych badań przesiewowych wśród pracowników kopalni Pniówek. "Obecnie w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 245

Górnicy, nie jedzcie nietoperzy z modrą kapustą

Najpierw hejt dotknął seniorów, potem służbę zdrowia. Teraz fora dyskusyjne huczą od obelg pod adresem Śląska i „cwanych” górników. Czy strach przed koronawirusem, tęsknota za powrotem do normalności, chęć pójścia do fryzjera tłumaczą ten obrzydliwy wysyp nienawiści? – Drastycznie rosnąca liczba zakażeń na Śląsku na nowo obudziła w społeczeństwie ogromny lęk

Górnikom należy się uznanie, a nie słowa nienawiści

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w środę, 13 maja, wydał oświadczenie, w którym odniósł się do fali hejtu, która w ostatnich dniach dotyka górników i ich rodziny. O słowach nienawiści skierowanych wobec Śląska i górników piszemy także w nowym numerze Górniczej, która ukazała się w czwartek, 14 maja.  "Wszystkim górnikom przesyłam słowa otuchy oraz podziękowania za

Liczba chorych w ruchu Jankowice rośnie. Już 450 zakażonych

Do 829 przypadków wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w kopalniach i zakładach Polskiej Grupy Górniczej. Kopalnią z największą liczbą zakażonych - 450 osób - jest ruch Jankowice. Jak wynika z informacji przekazanej organizacjom związkowym po środowym (13 maja) posiedzeniu Sztabu Kryzysowego PGG łączna liczba zakażonych pracowników spółki to 829 osób (dzień wcześniej 680

16 nowych zakażeń wśród górników z Bytomia

Jak poinformowały służby prasowe Wojewody Śląskiego, w województwie potwierdzono 113 kolejnych zakażeń koronawirusem. Łącznie w regionie jest już 4345 przypadków zachorowań. Jak poinformowali przedstwiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, zakażenia wykryto u 16 pracowników KWK Bobrek (kopalnia należy do spółki Węglokoks Kraj). To rezultat badań przesiewowych wśród

Prawie 800 górników chorych. Większość bez żadnych objawów

We wtorek, 12 maja, w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się sztab kryzysowy, w którym wziął udział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wicepremier poinformował, że do tej pory potwierdzono 799 przypadków zakażeń koronawirusem wśród górników. W briefingu prasowym, który rozpoczął się przed godz. 13:30 tuż po zakończeniu obrad sztabu kryzysowego,

Większość nowych zakażeń w województwie to górnicy

Jak poinformowali we wtorek (12 maja) przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w regionie potwierdzono 204 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. 174 spośród nich to pracownicy kopalń. To efekt spływających wyników badań przesiewowych, którym poddawani są pracownicy kopalń. Jak przekazały służby prasowe Wojewody Śląskiego nowe zakażenia wykryto u 91 pracowników

10 tys. górników przebadanych. Od wtorku testy dla rodzin

Jak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, w ciągu ostatnich czterech dni (od czwartku do niedzieli) badaniom przesiewowym na obecność koronawirusa zostało poddanych ponad 10 tys. górników. Do środy łącznie ma zostać przetestowanych 15 tys. górników. - Od czwartku w woj. śląskim trwa ogromna zmasowana akcja badania przesiewowego pracowników sektora wydobywczego.