bytom

Lista artykułów

Węglokoks: górnicza orkiestra dęta „Bytom” z sukcesem w Hiszpanii

Z trzema prestiżowymi nagrodami zdobytymi w trzech kategoriach powróciła do kraju Górnicza Orkiestra Dęta "Bytom" z Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Orkiestr Golden Sardana, który odbył się w drugiej połowie września w Barcelonie i Lloret de Mar w Hiszpanii. Górnicza orkiestra wsytąpiła pod batutą jej Dariusza Kasperka. Koncerty w Barcelonie odbywały się w ramach Fiesty

Węglokoks: zyskowne kopalnie, import, trading i nowe blachy stalowe

Węglokoks - polski eksporter węgla, który od zeszłego roku zajmuje się także jego importem - sprowadzi w tym roku do Polski ponad 1 mln t tego surowca. Wielkość swojego łącznego obrotu węglem - w postaci eksportu, importu, sprzedaży krajowej i tradingu międzynarodowego - szacuje na 3,5 mln t w tym roku i ponad 4 mln t w 2019 r. Podczas panelu górniczego na kongresie Nowy Przemysł

Kolej: górnośląska wąskotorówka zakończyła... wakacje

W niedzielę, 9 września, po raz ostatni pojechały wakacyjne pociągi pasażerskie z Bytomia do Miasteczka Śląskiego. Jesienią ma znowu ruszyć Srebrny Pociąg do tarnogórskiej kopalni, jednak termin jeszcze nie jest znany. Zarządzające przewozami Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych nie zdążyło jeszcze policzyć frekwencji w wakacyjnych pociągach. Kursowały one

Śląskie: Bytom nie otrzyma dotacji na rewitalizację

Bytom nie otrzyma 32 mln zł z unijnej puli przeznaczonej na rewitalizację. Marszałek woj. śląskiego uznał, że możliwość składania wniosków wyczerpała się i zdecydował, że pieniądze - przeznaczone na walkę z bezrobociem trafią na konkursy, do których może przystąpić 71 gmin. Podczas wtorkowej konferencji prasowej marszałek Wojciech Saługa powtórzył swą opinię, że

Komunikacja: piętnastka zastąpi czternastkę

W piątek, 31 sierpnia, po raz ostatni na trasę z Bytomia do Zabrza wyruszyły autobusy linii KZK GOP nr 14. Niegdyś dojeżdżali nimi do pracy górnicy do szybu Ignacy w Zabrzu Rokitnicy, czy do kopalń Miechowice i Dymitrow w Bytomiu. Linia 14 była jedną z najstarszych linii autobusowych w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Katowicach

Zabytki: we wrześniu Noc Schronów w Bytomiu, Chorzowie i Piekarach

"Nocą schronów" na terenie Bytomia, Chorzowa i Piekar Śl. włączy się 8 września tego roku Województwo Śląskie w obchody największego święta zabytków kultury na naszym kontynencie - Europejskie Dni Dziedzictwa. Organizatorem wydarzenia jest katowicki Regionalny Instytut Kultury w ramach EDD (które są wspólnym przedsięwzięciem Rady Europy i UE). Co roku kraje, w których

Tramwaje Śląskie: rozpoczynają remont odcinka w Bytomiu

Modernizację ważnego odcinka linii tramwajowej w Bytomiu rozpoczyna w sobotę samorządowa spółka Tramwaje Śląskie. Remont odcinka od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej w Bytomiu - części głównego połączenia tego miasta z Katowicami - potrwa do października 2019 r. Jak poinformował w czwartek, 12 lipca rzecznik Tramwajów Śląskich Andrzej Zowada, w miarę możliwości

1328799400 fortum siedziba fortum

Śląskie: ciepłociąg połączył Zabrze i Bytom

Wybudowany kosztem ok. 60 mln zł 10-kilometrowy ciepłociąg połączył Zabrze i Bytom. W najbliższym sezonie grzewczym mieszkańcy obu miast będą zasilani ciepłem z nowej elektrociepłowni, budowanej kosztem 870 mln zł w Zabrzu przez skandynawski koncern Fortum. O zakończeniu budowy podziemnego rurociągu, który połączył systemy ciepłownicze Zabrza i Bytomia, poinformowały w