bogdanka

Lista artykułów

Pierwsze półrocze dla Bogdanki nie najlepsze

Lubelski Węgiel Bogdanka poinformowała o wstępnych wynikach finansowych Grupy za pierwsze półrocze 2020 r. Mniejszy popytu na węgiel energetyczny w związku z ciepłą i wietrzną zimą w pierwszym kwartale i pandemią koronawirusa w drugim kwartale sprawił, że wyniki spółki są gorsze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jak wynika z komunikatu spółki szacowane przychody ze

Bogdanka dostrzega aktywnych

Górnicy mają wiele ciekawych pasji – to wiadomo nie od dziś. Na łamach Górniczej co tydzień w Po Szychcie prezentujemy pozytywnie zakręconych pracowników sektora wydobywczego. Są wśród nich m.in. sportowcy czy kolekcjonerzy. Lubelski Węgiel Bogdanka postanowił wspierać pasje, które są ważnym elementem życia pracowników węglowej spółki. W tym celu powstał program

Superściana ruszy w Bogdance

W 2019 r. lubelska Bogdanka wyprodukowała 9,4 mln t węgla, przeznaczając na inwestycje 410,4 mln zł. Na br. planowano na te cele ok. 654 mln zł. Z tego przeszło 290 mln zł spółka planowała przeznaczyć na nowe wyrobiska i modernizację już istniejących. Na utrzymanie parku maszynowego planowano 130 mln zł, a na kompleksy ścianowe 170 mln zł. Jeszcze w czerwcu br. ruszyć ma w

Dopasowanie do rynku

33,7 mln zł wyniósł zysk netto Lubelskiego Węgla Bogdanka w pierwszym kwartale br. Skonsolidowane przychody wyniosły w tym okresie 464,1 mln zł, EBITDA 134,8 mln zł, a zysk operacyjny 44,9 mln zł. Bogdanka w okresie styczeń-marzec wydobyła 2,1 mln t węgla, a sprzedaż surowca wyniosła 1,9 mln t. Oba ta rezultaty są gorsze od wypracowanych w analogicznym okresie roku 2019. Wówczas

Epidemia nie wpłynęła znacząco na działalność Bogdanki

Jak informowaliśmy w portalu netTG.pl, Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawiła wyniki za I kwartał br. Spółka w tym okresie wydobyła 2,1 mln t węgla, i wypracowała blikso 34 mln zysku netto. Rezultaty te skomentował prezes Lubelskiego Węgla Artur Wasil.  - Wpływ na nasze wyniki w I kwartale miało przede wszystkim dostosowanie poziomu produkcji do niższego zapotrzebowania na węgiel

1531730638 bogdanka 1

Węglowa spółka pierwszy kwartał zamknęła z zyskiem

Zysk netto Lubelskiego Węgla Bogdanki w I kwartale br. wyniósł 33, 7 mln zł - wynika z danych przedstawionych przez spółkę w piątek, 22 maja. Od stycznia do końca marca przychody LWB wyniosły 464,1 mln zł, EBITDA 134,8 mln zł, a zysk operacyjny 44,9 mln zł.  Jak wynika z raportu, w I kwartale spółka zrealizowała plan produkcyjny na poziomie 2,1 mln t (wobec 2,5 mln t rok

Rekomendacje GIG pomogły Bogdance chronić załogę przed wirusem

- Rekomendacje ekspertów, w tym zalecenia Głównego Instytutu Górnictwa czy opinie epidemiologów z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie bardzo nam pomogły. M.in. dzięki nim mogliśmy działać bez zbędnej zwłoki, przyjąć odpowiednie priorytety i wdrożyć właściwe rozwiązania. Dla nas wszystkich sytuacja jest bezprecedensowa, dlatego szybkie i profesjonalne wsparcie merytoryczne ze

JSW rezygnuje z planów reaktywacji kopalni. Winna pandemia

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała w komunikacie giełdowym o zakończeniu rozmów w sprawie nawiązania potencjalnej współpracy z Prairie Mining. Australijska spółka miała w portfelu dwa projekty – reaktywację kopalni Dębieńsko oraz budowę kopalni Jan Karski na Lubelszczyźnie. Przedstawiciele JSW jeszcze w minionym roku podkreślali, że są zainteresowani przejęciem