bogdanka

Lista artykułów

Bogdanka: nowa strategia i polityka dywidendowa

W poniedziałek, 3 czerwca, rada nadzorcza LW Bogdanka zatwierdziła "Strategię rozwoju i działania na lata 2013-2020", zawierającą politykę dywidendową - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.Bogdanka w latach 2013-2020 zakłada realizację celów strategicznych, do których w szczególności należą:• zakończenie

Bogdanka: w planach program opcji menedżerskich

Lubelski Węgiel Bogdanka chcę uruchomić program opcji menedżerskich na lata 2013-2018, w ramach którego spółka będzie mogła wyemitować do 1.360.540 nowych akcji - podała Bogdanka w projektach uchwał na zwyczajne walne zgromadzenie, zwołane na 27 czerwca.Warranty uprawniające do objęcia akcji w ramach programu opcji menedżerskich będą mogły być przyznane

Górnictwo: prokuratura umorzyła sprawę Bogdanki

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła dochodzenie w sprawie ujawnienia informacji poufnych dotyczących wyników spółki Lubelski Węgiel Bogdanka - poinformował prokurator Dariusz Ślepokura, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zawiadomienie w tej sprawie złożył były prezes Bogdanki Mirosław Taras.Mirosław Taras zawiadomił prokuraturę w ubiegłym

Bogdanka: ponad 172 mln zł na dywidendę

Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanki we wtorek (28 maja) podjął uchwałę w sprawie podziału zysku wypracowanego w 2012 r. - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę.Włodarze Bogdanki proponują, aby z zysku, który w ubiegłym roku wyniósł ponad 287 mln zł, na wypłatę dywidendy przeznaczyć ponad 172 mln zł. Na jedną

W Bogdance niewiele węgla leży na zwałach

Nasza sytuacja przed rokiem była bardzo dobra, to był kwartał, jakiego w historii kopalni nie było. A wynikało to z dwóch powodów: realizowaliśmy sprzedaż z końca 2011 r. i wydobywaliśmy węgiel w bardzo dobrych warunkach geologiczno-górniczych - wyjaśnia w rozmowie z Trybuną Górniczą ZBIGNIEW STOPA, prezeszarządu LW Bogdanka.

Górnictwo: zwiększanie efektywności według Bogdanki

Wykorzystanie majątku produkcyjnego w maksymalnym stopniu, udoskonalanie technologii procesów wydobywczych oraz zwiększenie efektywności na przodkach chodnikowych i ścianowych to recepty na zwiększenie konkurencyjności, o których podczas sesji górniczej Europejskiego Kongresu Gospodarczego mówił Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.

Górnictwo: o czym Bogdanka rozmawia z Tauronem?

Lubelska Bogdanka zamierza systematycznie zwiększać wydobycie. Rośnie zapotrzebowanie na węgiel u producentów energii. Prezes firmy tłumaczy, że nie należy się jednak spodziewać takich wzrostów, jak w roku 2012, kiedy wyniki znacząco wzrosły po uruchomieniu nowych ścian wydobywczych.Pierwszy kwartał tego roku

Wyniki zgodne z założeniami

Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl Lubelski Węgiel Bogdanka ogłosiła w czwartek (9 maja) wyniki za pierwszy kwartał br. Na stronie internetowej spółki skomentował je prezes Bogdanki Zbigniew Stopa.- Rok 2013 rozpoczęliśmy zgodnie z założeniami, uzyskując w pierwszych trzech miesiącach planowane poziomy wydobycia i satysfakcjonujące poziomy uzysku.