Energetyka: polskie reaktory atomowe zbudują Chińczycy?
Chińczycy w offsecie za wybudowanie w Polsce elektrowni atomowej mieliby zainwestować nad Wisłą nawet 250 mld zł, na przykład w fabrykę samochodów elektrycznych - informuje poniedziałkowy (21 sierpnia) Dziennik Gazeta Prawna, dodając z powołaniem się na nieoficjalne źródła, że jest to jeden z rozważanych pomysłów. Chociaż rząd wciąż nie podjął decyzji o budowie siłowni