Szukana fraza: %

Lista artykułów

Związki z PG Silesia: pismo ministra “strzałem w twarz“ górnikom. Podziemny protest trwa

Pismo ministra energii Miłosza Motyki z apelem o przerwanie protestu w kopalni Silesia i powrót do rozmów w styczniu jest “strzałem w twarz“ górnikom - ocenili we wtorek po południu związkowcy z zakładu. Poinformowali, że podziemny protest będzie trwał nadal. W poniedziałek o godzinie 6. wyjazdu na powierzchnię odmówiła część górników Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia,

Ceny na stacjach paliw bez zmian lub lekko w dół

Na przełomie roku ceny na stacjach paliw powinny pozostać bez zmian, mogą też lekko spaść - prognozują analitycy portalu e-petrol.pl. Według nich, na razie niedawny wzrost hurtowych cen paliw nie przełoży się na detal. Według e-petrol.pl, nie będzie skokowej podwyżki w detalu i na przełomie roku można raczej przewidywać stabilizację lub łagodną tendencję zniżkową na

1647343924 rafineria orlen 17

Spółka celowa Orlen Olefiny zostanie rozwiązana

Spółka Orlen Olefiny, powołana w celu budowy kompleksu Olefiny III w rafinerii Płocku zostanie rozwiązana, a nie połączona z samym Orlenem, jak wcześniej planowano - poinformował we wtorek koncern. Orlen podał, że podjął decyzję o zmianie sposobu wygaśnięcia bytu prawnego - spółki Orlen Olefiny w 100 proc. należącej do Grupy Orlen i będzie ona rozwiązana. W kwietniu 2025 r.

Rabenda: Prezydentowi zależy na tych miejscach pracy i by kopalnia Silesia nadal działała

- To, że jesteśmy w kopalni Silesia  od razu po rozpoczęciu tego protestu, jest dowodem na to, że prezydent traktuje tę sytuację poważnie i priorytetowo - podkreślił Karol Rabenda, minister w Kancelarii Prezydenta RP Karola Nawrockiego. Dodał, że w sprawie styczniowej daty ewentualnych wypowiedzeń grupowych dla pracowników spółki, Kancelaria będzie obserwować rozwój sytuacji.

Polska złożyła szósty i siódmy wniosek o płatność w KPO na 29 mld zł.

Polska złożyła we wtorek szósty i siódmy wniosek o płatność w Krajowym Planie Odbudowy na 29 mld zł.; pieniądze wpłyną w kwietniu 2026 r. - poinformowała we wtorek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. 23 grudnia Polska złożyła szósty i siódmy wniosek o płatność w Krajowym Planie Odbudowy, wynika z informacji opublikowanych na stronie

1766493343 poniszowice2

Zielona Przestrzeń w Poniszowicach otwarta

W parku w Poniszowicach powstała Zielona Przestrzeń – miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach gminy Rudziniec jako przestrzeń wypoczynku, spotkań i bliskiego kontaktu z naturą. Jak podkreślają przedstawiciele WFOŚiGW w Katowicach, to wartościowa inwestycja, która będzie sprzyjała integracji lokalnej społeczności oraz podniesie jakość życia, oferując przyjazne i

Reaktor wyłączony! Awaria szwedzkiej elektrowni atomowej

W elektrowni jądrowej Forsmark w Szwecji, niewiele ponad 100 km od stolicy kraju, czasowo wyłączono z powodu awarii reaktor Forsmark 1. Operatorem elektrowni jest Vattenfall. Trwają prace nad usunięciem awarii. Szwecja ma trzy działające elektrownie jądrowe, w sumie sześć reaktorów. Trzy z nich właśnie w elektrowni Forsmark, dwa w Oskarshamn i jeden w elektrowni Ringhals. Produkują

1766488534 603823

Dzięki Fundacji Petralana radość świąt ponownie dotarła do osób w kryzysie bezdomności

Petralana obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia. Końcówka roku to od niemal dekady czas, w którym powołana przez producenta mineralnej wełny skalnej Fundacja organizuje Wielką Świąteczną Akcję Dobroczynną. Tradycyjnie jej ukoronowaniem była wigilia dla podopiecznych Noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu, w której wzięło udział ponad 90 osób dotkniętych