KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

Pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły usprawnień

W KGHM rozpoczyna się kolejna edycja Giełdy Wynalazczości. To program skierowany do pracowników miedziowej spółki, którzy mogą zgłaszać projekty o charakterze technicznym lub techniczno-organizacyjnym w obszarze technologii, ale również w zakresie środowiska pracy, w szczególności poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy.  – Załoga miedziowej spółki to ludzie niezwykle

1699011377 wycieczka rudna kghm

Kopalnia dla dzieci i młodzieży

W tym roku Zakłady Górnicze Rudna należące do KGHM odwiedziło już ponad 250 uczniów z różnych szkół i miejscowości - poinformował miedziowy koncern w mediach społecznościowych. Goście przyjechali ze Złotoryi, Lubina, Polkowic, Głogowa czy nawet Nowej Soli. Były to przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich. W programie wizyty w Rudnej jest m.in. degustacja

Górnicza spółka zapłaciła grubo ponad miliard zł podatku CIT

Około 1,3 mld zł podatku CIT odprowadził w ubiegłym roku do budżetu państwa KGHM - podała w czwartek w komunikacie miedziowe spółka. Grupa KGHM od lat znajduje się w czołówce przygotowywanej przez Ministerstwo Finansów listy największych podatników podatku CIT. Ranking publikowany przez resort finansów dotyczy zeznań indywidualnych firm, których przychód przekroczył 50 mln

Oddziały KGHM z nagrodami za innowacyjność

Podczas uroczystej gali Konkursu im. Stanisława Staszica zorganizowanej w Warszawie przez Naczelną Organizację Techniczną dwa oddziały KGHM otrzymały nagrody za najlepsze produkty innowacyjne. Jak podały służby prasowe KGHM, Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna już po raz dwunasty zorganizowała Konkurs im. Stanisława Staszica na najlepsze