KGHM POLSKA MIEDŹ

Kghm

KGHM Polska Miedź S.A. jest zintegrowanym producentem miedzi posiadającym własne surowce mineralne, kopalnie, zakłady wzbogacania rud, huty produkujące miedź w postaci katod i walcówkę miedzianą. Spółka jest największym producentem górniczym miedzi w Europie i należy do elitarnego grona 10 największych producentów miedzi na świecie. Według rankingu World Silver Survey 2025 spółka zajmuje 2. miejsce w globalnym rankingu największych producentów srebra. Należące do KGHM huty posiadają prestiżowe wyróżnienie Copper Mark, będące potwierdzeniem efektywnej i zgodnej z najwyższymi standardami produkcji hutniczej miedzi.

LISTA ARTYKUŁÓW

1712049073 szyb gg1 kghm

Emisja obligacji o wartości 1 mld zł dla KGHM Polska Miedź

Emisję obligacji o wartości 1 mld zł zorganizował dla KGHM Polska Miedź Bank Pekao - podał w komunikacie bank. Datę wykupu obligacji określono na 26 czerwca do 2031 r., a oprocentowanie papierów będzie równe stawce 6-miesięcznego WIBOR-u, powiększonej o 125 punktów bazowych marży - dodano. W opublikowanym w czwartek komunikacie wskazano, że 7-letnie obligacje KGHM Polska Miedź o

Pracownicy górniczej spółki z dodatkową nagrodą roczną

W czwartek, 27 czerwca, pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa otrzymają dodatkową nagrodę roczną tzw. zyski. PeBeKa to spółka należąca do KGHM. O wypłacie nagrody poinformowali przedstawiciele NSZZ Solidarność z PeBeKa. „Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w PeBeKa SA informuje, że w dniu 27.06.2024r. zostanie wypłacona pracownikom Spółki dodatkowa nagroda roczna

1718976927 klasy kghm

Uczniowie klas patronackich zakończyli rok szkolny

Uczniowie programu Polskiej Miedzi „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” zakończyli dziś rok szkolny i udali się na zasłużone wakacje. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego wyróżnienia od KGHM wręczono blisko stu uczniom. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepszych z nich nagrodzono stypendiami. Minione dziesięć miesięcy było rekordowe w historii programu

1718975906 miod kghm

Przy zakładach górniczej spółki stanęły ule. Jest pierwszy miód

KGHM prowadzi projekt „Miedziowe Pszczoły”. W ramach programu przy oddziałach spółki stanęły pasieki, z których właśnie udało się „wykręcić miód”. Podczas pierwszego miodobrania w KGHM udało się napełnić kilkaset słoików z uli umiejscowionych w ZG Lubin, Zakładzie Hydrotechnicznym, Hucie Miedzi Cedynia i Hucie Miedzi Legnica oraz ZG Rudna - poinformowała spółka.